MENU

Aneta Langerová má ráda zimu. Poznáme to i z nové desky Dvě slunce, které posluchačům BLANÍKU představila

Aneta Langerová má ráda zimu. Poznáme to i z nové desky Dvě slunce, které posluchačům BLANÍKU představila

Aneta Langerová přijela do Rádia BLANÍK v den, kdy Česko zasypal sníh. Počasí tak doladilo atmosféru povídání o novém CD Dvě slunce, na kterém najdeme písničky se zimní tématikou. Zpěvačku doprovázel hudebník, skladatel a producent Jakub Zitko.

Moderátor Petr Slíva se chtěl podívat pod pokličku umělcovy tvorby a hostů se zeptal, jak nové písničky vznikají. „Já si své nápady nahrávám na telefon kudy chodím. Stává se mi, že jedu v autě a nahraji si nějaký motiv. Pak přijedu domů, zahraju si to na kytaru. Pak s tím jdu za Kubou Zitkem a dáme to dohromady, “ prozradila Langerová.

Album Dvě slunce je nominováno na hudební ocenění Impala Awards v kategorii Evropské nezávislé album roku. Najdeme na něm 13 písní, včetně singlu Bílý den, který figuruje i v České desítce Rádia BLANÍK, tedy deseti nejhranějších českých písní v domácím éteru. Aneta Langerová jej natočila po šesti letech od vydání CD Na radosti. Jestli si na další desku počkáme dalších šest let, si zpěvačka netroufá odhadnout.“ Kdo ví, možná to tak dlouho trvat nebude. Když nebudeme kvůli vládním opatřením koncertovat, budeme skládat nové písničky. I když pevně věřím, že už to dlouho nepotrvá. Bez kontaktu s publikem se kultura dělat nedá.“

 

 

Aneta Langerová posluchačům zazpívala naživo píseň Bílý den, a také zavzpomínala na vznik jedné z nejslavnějších písní v počátku její kariéry Voda živá. Písničku složil muzikant Michal Hrůza. Anetě ji přinesl v době, když už bylo její první album Spousta andělů téměř hotové. „Sešli jsme se na Žižkově, Michal mi tuto píseň pustil v demo verzi a já jsem hned věděla, že ji chci. Takže jsme ji ještě na album zařadili, “ prozradila zpěvačka. Písničku Voda živá Aneta Langerová na koncertní program často přidává. Má za to, že je nadčasová, hodí se do každé doby.

Zpěvačka také odpovídala na písemné dotazy našich posluchačů. „Mesina“ se ptala, jaké roční období zpěvačce více vyhovuje. Léto nebo zima? Aneta přiznala, že zima je jí bližší. Zvláště, když napadne sníh, to je pak ve svém živlu. Takže je spokojená s tím, jaké počasí právě venku panuje. Paní Silva se zajímala o plány na léto. Aneta odpověděla: „Plány mám velké. Otázka je, co z toho bude možné realizovat. Sledujte můj facebook nebo internetové stránky a vše se včas dozvíte.“