MENU

Běh pomohl útulkům v celé ČR

Běh pomohl útulkům v celé ČR

V neděli 13. září se v Praze konal 7. ročník charitativního běhu Běhejme a pomáhejme útulkům

Jen do kasiček se vybrala částka 90 860 Kč

Praha, Holešovice – Stromovka 13.09.2020 – proběhl 7. ročník „Běhejme a pomáhejme útulkům“, jedinečný charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice. Za 6 let se podařilo vybrat 2,1 milionů Kč a pomohlo se 76 útulkům.

„I přes veškeré peripetie, která tato složitá doba přináší, byla účast hojná a atakovala hranici 800 lidí s jejich čtyřnohými miláčky. Ušli jsme kus cesty oproti prvnímu ročníku, kdy si do Stromovky dorazilo zaběhat 26 lidí a vybralo se 4 000 Kč. A nyní to bylo 90 860 Kč. Akce se lidem líbila a těšíme se na další akce v Opavě a Brně“ sdělil zakladatel charitativního běhu, Petr Sokolík.

„Koncepce akce mě baví a konečně mohu dokázat, že to u mě není jen o koních – pes je na prvním místě“ usmál se pětibojař David Svoboda a dodal: „Oba okruhy – běžecký na 4,5 km a pěší na 1 km byly pro účastníky zajímavé – nešlo o to podat olympijské výkony, ale podpořit dobrou věc. Zájem a dobrá nálada mě velice potěšily, vybraná částka také velice slušná!“

20190526-125755_0045-behejme-pomahejme-utulkum

„Jsem rád, že kolegyně a kolegové z branže se propůjčili k této bezesporu dobré věci“ řekl Honza Musil, který odstartoval závod v 15:00 a připomněl: “Stále lze přispět na transparentní účet ve FIO bance 2901198295 / 2010 anebo přes web https://www.denzvirat.cz/. Sám sice neběžel, ale o to více hlasitě podporoval ostatní běžící, včetně Davida Svobody.

Součástí akce bylo i vystoupení záchranářských psů ve výcviku a jejich psovodů ze SAR-DOG (http://www.sar-dog.cz) s ukázkou praktického cvičení. „Nezapomínáme ani v dnešní zmatené době na naše čtyřnohé parťáky, kteří byli mnohdy jedinými partnery v době karantény. Proto jsme se rozhodli opět letos podpořit 7. ročník Běhejme a pomáhejme útulkům. Doslova každý pes má potenciál stát se záchranářským psem, a i když nedojde k nasazení, jedná se o zábavný sport jak pro pejsky, tak pro jejich majitelé.

Sbírka Den Zvírat

Souběžné pokračuje unikátní celorepubliková sbírka s názvem Den zvířat, kterou pořádá spolek Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním a hospodářským zvířatům. Druhý ročník této charitativní sbírky bude ukončen 04. října 2020, kdy je Mezinárodní den všech zvířat. Finanční dar se zasílá prostřednictvím webové stránky www.denzvirat.cz. Celý výtěžek sbírky bude po skončení akce rozdělen rovným dílem mezi 112 neziskových spolků z celé České republiky.

„Akce je podpořena videem, ve kterém vystupují ambasadoři projektu Ivan Trojan, Ben Cristovao, Patricie Pagáčová, Alice Bendová, David Svoboda, Eva Samková, David Kraus, Jan Musil, Ljuba Krbová a Ondřej Neff. Ivan Trojan propůjčil celému videu svůj hlas“ vysvětluje zakladatel projektu, Petr Sokolík a dodává: „Naším společným snem je vytvořit pro zvířata transparentní sbírku podobnou té „tříkrálové“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusí bát naší organizace. Chceme tímto zároveň bojovat proti pouličním podvodníkům s kasičkami a založit tradici, která 100% pomáhá všem zvířatům. Nejkrásnější věcí na celém projektu bylo, že hlavní účinkující, kameraman, skladatel hudby, střihači atd., všichni se vzdali nároku na honorář a do akce šli zcela zdarma“. Dosud bylo vybrané 335 520 Kč z cílového milionu. 

V loňském roce proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, které se rozdělily mezi 60 spolků.

Video z akce zde: https://www.facebook.com/watch/?v=342628073594226 

20190526-142302_0209-behejme-pomahejme-utulkum

Působení organizátora akce

Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. pomáhá týraným a opuštěným zvířatům po celé České republice od roku 2014. Za tuto dobu organizace pomohla 78 neziskovým spolkům a zaslala jim 2.096 mil Kč. Charitativní akce se konají v Praze, Brně, Plzni, Klášterci nad Ohří, Opavě a v Jablonci nad Nisou. Spolek ale cítil nespravedlnost, že pomáhá jen psům a kočkám z útulků, které jsou v okolí měst, kam jezdí. A proto vznikl projekt DEN ZVÍŘAT, projekt pro všechna týraná a opuštěná zvířata.

Během celé akce bude probíhat zveřejňování aktualit na Facebooku a Instagramu:

www.facebook.com/Behproutulky / @behproutulky 

Pro další informace prosím kontaktujte:

Petr Sokolík, Tel.: +420 737 587 217 E-mail: sokolik@behproutulky.cz

Běhejme a pomáhejme útulkům z.s., K Makůvce 603, 250 65 Líbeznice