Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Betlémské světlo zamíří do našich domovů

Betlémské světlo zamíří do našich domovů

Tradice Betlémského světla vznikla před více než 30 lety v Rakousku. Tehdy jedna tamní rozhlasová stanice pořádala předvánoční dobročinnou akci a rozhodla se jí podpořit tím, že přivezla plamínek světla přímo z Betléma. Z místa, kde se údajně narodil Ježíš Kristus.

Nápad vyvolal ohromnou pozitivní odezvu, a tak se zrodila novodobá tradice, která se velmi rychle začala z Rakouska šířit do další evropských zemí a dál do světa.

Betlémské světlo je symbolem míru a naděje, protože každé světlo je nadějí, že tma a nepohoda jednou zmizí a bude zase dobře.

Také je to symbol přátelství a vzájemnosti a čeští skauti už se připravují na jeho šíření do našich domácností. Betlémské světlo se už v sobotu začne šířit po celé republice a seznam míst, kde bude možné si plamínek naděje vyzvednout najdete na webu www.belemskesvetlo.cz.

Kdo si bude chtít svůj plamínek naděje a míru přinést domů, bude potřebovat lucerničku se svíčkou nebo nějaký kahan.

Doma tímto plamínkem zapalte velké svíce, které vytrží hořet i několik dní. Pravidelně plamínek kontrolujte a včas si od něj připalte další svíčky, aby vám vydržel hořet alespoň do Štědrého dne.

Text a foto: Jirka Svoboda

IMG_4747

IMG_7855

IMG_7882