MENU

Bezpečný internet

Bezpečný internet

Středočeský kraj se tradičně zapojuje do projektu Kraje pro bezpečný internet, který podporuje vzdělávaní a povědomí o důležitosti zajištění kybernetické bezpečnosti. Součástí jsou desítky vzdělávacích videospotů, e-learningových lekcí, pracovní listy a nově i podcasty z dílny Krajského úřadu Středočeského kraje. Program je zcela zdarma.

  

Cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Projekt nabízí kromě e-learningových kurzů pro žáky, učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty také videospoty a pracovní listy pro různorodé cílové skupiny, včetně seniorů. Všichni si tak mohou zcela zdarma vyzkoušet své znalosti a přiučit se řadu nových trendů kyberbezpečnosti.

  

V letošním roce projekt představuje novinku Podcasty o kyberbezpečnosti, které připravil odbor bezpečnosti a krizového řízení Středočeského kraje. Desetidílný seriál, kterým provází moderátor Lukáš Venclík, se věnuje tématům, jako je současný stav kyberkriminality v ČR, vliv počítačových her na děti, podvody na elektronickém bankovnictví, etický hacking nebo danění výdělků z kyberaktivit. V podcastech vystoupí přední odborníci, kteří se daným tématům denně věnují. Podcasty jsou dostupné v klasických podcastových aplikacích.

  

https://www.kpbi.cz/

  

Zdroj: https://www.kr-stredocesky.cz/