MENU

Blaník nově vysílá na 90% území

Blaník nově vysílá na 90% území

Sny se mají plnit. A nemusí to být jen o Vánocích… Něco podobného teď prožíváme na Rádiu BLANÍK. Před 21 lety jsme začínali se skromným cílem – dělat dobré regionální rádio pro posluchače ve středních Čechách. Postupně ale bylo jasné, že náš unikátní formát založený na českých písničkách má mnohem větší potenciál.

Z BLANÍKU se během několika let stalo nejposlouchanější regionální rádio v naší zemi, ale ještě donedávna nás ani nenapadlo, že bychom mohli pokrývat skoro celou zemi. BLANÍK v Ostravě nebo Olomouci? Dlouho jsme si mysleli, že jde o nesplnitelný sen. Ten se však nyní stává skutkem.

V pondělí 9. listopadu 2020 naši moderátoři poprvé pozdraví posluchače v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Díky tomu bude Rádio BLANÍK pokrývat zhruba 90% území České republiky a stane se tak ještě důstojnějším konkurentem tradičních celoplošných značek. Kromě Ostravy a Olomouce budeme od pondělí vysílat na kmitočtech i v Prostějově, Přerově, Zábřehu, Kroměříži, Šumperku, Bruntálu a Hranicích. Na těchto frekvencích doposud vysílala Rádia Helax a Rubi, která se tak začlenila do rodiny Rádia BLANÍK, podobně jako v květnu letošního roku Rádio Petrov.

HTR-blanik-510x240-ostrava

Rozšíření signálu Rádia BLANÍK na další území Moravy a Slezska s sebou nese ještě jeden důležitý aspekt. Plníme tak přání celé řady našich klientů, kteří už mnoho let volali po tom, aby se naše vysílání dostalo dál na Moravu. „Řada z nich zde má své pobočky a nyní mohou konečně i tady využít své rádio, o kterém vědí, že funguje, Jsem přesvědčený o tom, že výjimečný formát BLANÍKU bude nyní po dokrytí Moravy a Slezska velkou výzvou pro spoustu národních značek. Nabízíme jim produkt založený na blízkém vztahu k posluchačům i klientům, který má nyní navíc takřka celoplošný dosah!“, připomíná Štěpán Ryska, jednatel společnosti Radiohouse, zastupující exkluzivně prodej reklamy na Rádiu BLANÍK.

Program BLANÍKU bude novým posluchačům na Moravě a ve Slezsku nabízet důraz na regionální servis, aktuální zpravodajství, zajímavé tipy, a hlavně na to nejlepší z české hudební tvorby od osmdesátých let do současnosti. V pondělí 9. listopadu zároveň startuje zbrusu nové ranní vysílání speciálně pro Moravu a Slezsko, na které se mohou posluchači těšit každý všední den od 5 do 9 hodin. „Chtěli jsme ty nejlepší z nejlepších, kteří byli v posledních dvaceti letech slyšet v moravském a slezském éteru. A také tento sen se nám vyplnil.

WebFacebook-v2

Průvodci pořadu Dobré ráno, Moravo a Slezsko! budou oblíbení moderátoři Radek Erben a Magda Otáhalová, kteří mají za sebou i mnoho let úspěšného společného vysílání na Hitrádiu Orion. Oba s sebou přináší nejen zkušenost a profesionalitu. Jsme přesvědčeni, že jejich nové ranní vysílání bude od začátku patřit k tomu nejlepšímu v moravském a slezském éteru, “ prozradil Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia BLANÍK.

Start nového vysílání Rádia BLANÍK pro Moravu a Slezsko doprovází i velká billboardová kampaň, kterou připravilo Studio Stojkov. Koncept je založený na postavách z dávné české a moravské mytologie. Věděli jste, že legendární Bivoj byl vlastně tak trochu z Hané? Už brzy to uvidíte na vlastní oči!

HTR-blanik-510x240-olomouc_2

Jsme BLANÍK – pohodové rádio pro Čechy, Moravu a Slezsko!

Text: Daniel Rumpík