Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

Červené sluchátko pomáhá z dluhů!

Červené sluchátko pomáhá z dluhů!

Dluhová helplinka Člověka v tísni www.cervenesluchatko.cz nabízí pomocnou ruku. Stačí zanechat svůj kontakt a pak počkat, až se poradce ozve. Služba je k dispozici zatím jen pár měsíců, ale zájem je o ní už teď velký.

  

Na webu červeného sluchátka je jednoduchý formulář. Vše je intuitivní a systém má usnadnit lidem udělat první krok. Poradce se ozve zpravidla během jednoho dne.

  

Další možností je domluvit si s poradcem termín video hovoru. Od 9 do 17 hodin je k dispozici i telefonní linka 770 600 800, kam se můžou lidé v naléhavém případě obrátit až do 22 hodin. Ve všech případech se poradci nejprve seznámí s konkrétní situací a následně se pokusí najít nejlepší řešení.

  

Červené sluchátko se přesouvá do ulic

  

Člověk v tísni chce ještě více poukázat na problém zadluženosti a usnadnit dlužníkům žádost o pomoc. Proto můžeme v ulicích českých měst vidět i fyzické audio instalace s 3D modelem symbolického červeného sluchátka. Pozornost kolemjdoucích budou lákat skutečné příběhy lidí, které mají sloužit nejen jako varování, ale především jako naděje, že i problémy s dluhy mají východisko.