17:00 - 22:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Česko jde spolu na piknik!

Česko jde spolu na piknik!

Zahodit mobil, vyrazit do přírody a podpořit tak přátelské, sousedské a rodinné vztahy. To je hlavním cílem akce, kterou pořádá dobrovolnické centrum SPOLU proti samotě z.s. z Teplic. V minulém roce se pikniků zúčastnilo 995 lidí na 49 místech po celém Česku. Letošní akce má ambice loňský rekord překonat!

  

Kromě podpoření myšlenky pospolitosti je cílem také oslavit Mezinárodní den přátelství, který připadá na 30. července. Akce se koná nejbližší neděli k tomuto dni. Pravidla jsou jednoduchá. Zájemci zorganizují svůj piknik 1. srpna mezi 10:00 a 18:00 ve svém blízkém okolí alespoň pro pět lidí. Setkání musí trvat minimálně dvě hodiny v kuse. Přihlásit se lidé můžou nejpozději do 31.července.

   

 

Agentura Dobrý den z Pelhřimova, která je oficiálním správcem rekordů v České republice, vyšle v den konání na náhodně vybraná místa své komisaře pro ověřování rekordů. Ti na místě provedou dokumentaci, na základě které rekord buď uznají, nebo ne. Je proto důležité, aby všichni přihlášení piknik skutečně uspořádali podle daných pravidel, na místě a ve stanoveném čase, které uvedli v přihlášce. Agentura Dobrý den uznaný rekord zaregistruje do České databanky rekordů, oficiálně potvrdí certifikátem o vytvoření rekordu, vloží do originálního výtisku aktuální České knihy rekordů, navrhne k zápisu do nového vydání České knihy rekordů a vloží na webové stránky www.dobryden.cz a na svou facebookovou stránku.

Každý pořadatel lokálního pikniku obdrží originální Pamětní list účastníka vytvoření oficiálního českého rekordu (samozřejmě, bude-li pokus o rekord úspěšný).

Veškeré potřebné informace jsou k dispozici na webu: https://www.spoluprotisamote.cz/programy/rekord/