Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 06:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

ČESKÝ JEDLÍK TRHÁ REKORDY A STÁLE NEMÁ DOST

ČESKÝ JEDLÍK TRHÁ REKORDY A STÁLE NEMÁ DOST

Pan Jaroslav Němec budí pozornost svým apetitem. Jí neuvěřitelná množství tradičních jídel, jako jsou knedlíky, řízky, bramboráky či krupicová kaše. Ale také zvládne konzumovat pokrmy, na které se leckdo neodváží ani podívat.

Účastní se mnoha food festivalů, kde neváhá překvapeným návštěvníkům ukázat, jak snadné je sníst červy, žáby, štíry, nepohrdne ani tarantulí. Na loňském Extreme food festivalu se zúčastnil soutěže pojídání jednoho z nejsmradlavějších jídel na světě. Jednalo se o švédskou delikatesu surströmming, což je kvašený sleď slané chuti. 440 gramů ryby spořádal za minutu a 21 sekund. A vyhrál. 

U někoho tento rekordman budí nadšení, má už docela velkou fanouškovskou základnu, u jiných zase vzbuzuje rozpaky. „Většina lidí mi fandí, ale setkám se občas i s negativními ohlasy, “ přiznává Jaroslav Němec. „Je to pro mnohé zvláštní koníček. Pro mě je to ale adrenalin, na který se vždycky těším.“

 

 

Maxijedlíka nezastavilo v překonávání rekordů ani zrušení veřejných akcí. Ve středu 3.března 2021 přijme výzvu na spořádání třiceti tisíc červů. Tvrdí, že červi jsou jídlem budoucnosti. Jedná se o zdravý doplněk výživy. Některé lahůdky z hmyzí říše servírují vybrané restaurace v Brně. A právě do Brna zamíří dobýt další rekord i pan Jaroslav Němec. 

  

 

 

Text: Kateřina Pallayová

Foto: Jaroslav Němec