MENU

Čeští sportovci mají za sebou nejúspěšnější letní olympiádu v historii!

Čeští sportovci mají za sebou nejúspěšnější letní olympiádu v historii!

Letní olympijské hry v Tokiu jsou už minulostí. A je pravdou, že se v mnoha ohledech zapíšou do sportovní historie. Už jen tím, že byly o rok odložené, a i když měly oficiální název Tokio 2020, uskutečnily se v roce 2021.

 

No a jak na ně budou vzpomínat čeští sportovci a fanoušci? To vzpomínání bude mít možná dvě roviny, které jsou od sebe vzdálené jak den a noc. Na jedné straně si asi budeme pamatovat na proslulý let části olympijské výpravy, během kterého nejspíš došlo k nakažení několika sportovců, kterým se tak sen o olympijské účasti zhroutil jak domeček z karet. Ale zároveň budeme na Tokio vzpomínat jako na vůbec nejúspěšnější olympiádu v historii samostatné České republiky. Naši olympionici získali celkem čtyři zlaté, čtyři stříbrné, a navíc ještě tři bronzové medaile.

 

Zlato získali judista Lukáš Krpálek, vodní slalomář Jiří Prskavec, střelec Jiří Lipták a v ženském deblu tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Olympijské stříbro mají střelec David Kostelecký, tenistka Markéta Vondroušová, kanoista Lukáš Rohan a oštěpař Jakub Vadlejch. Úspěch české oštěpařské školy pak podtrhl také třetí Vítězslav Veselý, spolu s ním pak olympijský bronz získali i fleretista Alexander Choupenitch a kajakáři Josef Dostál s Radkem Šloufem, kteří skončili třetí v deblu.

 

Ještě jednou všem blahopřejeme! A zároveň připomínáme, že už v příštím roce se v Pekingu uskuteční zimní hry a v roce 2024 si pak dají sportovci z celého světa dostaveníčko na letních hrách v Paříži.