Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

Chvalský zámek nabízí program pro celou rodinu

Chvalský zámek nabízí program pro celou rodinu

Malebný Chvalský zámek se nachází v Praze – Horních Počernicích. Místo má bohatou a dlouhou historii. První zmínka o Chvalské tvrzi totiž pochází z 15.století. Kolem roku 1652 byla stavebně upravena do podoby renesančního zámku, který si svou tvář s řadou architektonických detailů uchoval dodnes. V současné době v sobě zámek skrývá půvabné salónky, sklepení vytesané ve skále, nebo také akce pro širokou veřejnost a výstavy.

  

Děti se mohou těšit na skřítky, strašidla, vodníky, čerty nebo třeba víly. To všechno totiž nabízí výstava s názvem „POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové“. Expozice se zabydlela v prvním patře i v celém zámeckém sklepení. Kromě pohádkových postaviček na návštěvníky čekají i akvarely a olejomalby této české výtvarnice.

Na Chvalském zámku můžeme dokonce potkat i Šípkovou Růženku, která návštěvníky provede od půdy až po sklepení v rámci oblíbených Pohádkových nedělí s princeznou.

Zámek nabídne i tradiční Hradozámeckou noc pro děti. Návštěvníci se na ní mohou těšit o poslední červencové sobotě. Součástí akce budou komentované prohlídky se skřítkem, kulinářský workshop, nebo třeba divadelní představení.

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. O první srpnové neděli se mohou těšit na první ročník Počernického Street Food Festu. Ten představí kuchyně z celého světa.

Zámek je také zapojený do motivačního návštěvnického projektu „Třetí za polovic, sedmá zdarma“. Hra turistického portálu Objevuj památky nabízí nespočet benefitů, jako jsou slevy na vstupném, výhry i skvělá doporučení míst, která stojí za to navštívit.

Chvalský zámek nezapomíná ani na chytré hlavičky. Milovníci hádanek si přijdou na své. Nechybí totiž ani detektivní hry! Návštěvníci obdrží na recepci zapečetěnou obálku s indiciemi a je jen na nich, jak si s detektivním případem poradí. Stopy jsou rozmístěné po celém zámku. Ti, co případ vyřeší, se mohou těšit na zaslouženou odměnu.

O prázdninách proběhnou hned dva detektivní týdny! 16. - 25. července a 6.- 15. srpna. Všechny potřebné informace najdeme na webu www.chvalskyzamek.cz, nebo na Facebooku.

Foto: www.chvalskyzamek.cz