12:00 - 16:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Jak vykouzlit úsměv na tváři

Jak vykouzlit úsměv na tváři

Poslední měsíce nám nedávají příliš mnoho důvodů k optimismu a dobré náladě. Přibývá lidí, kteří propadají smutku. K tomu, abychom sobě nebo druhým pomohli vykouzlit úsměv na tváři pomáhá mimo jiné i správný výběr jídla.

Je prokázáno, že červeně zbarvené potraviny mají velký vliv na naší psychiku. Červenou si spojujeme především s erotikou nebo vášní, červená jsou také srdíčka, která si posílají zamilovaní. Pro některé národy je červená barvou štěstí.

Výzkumy potvrzují, že červené potraviny mají skutečně pozitivní účinek na naší náladu a pomáhají poměrně rychle zahnat nebo zmírnit naše chmury.

Nezapomínejte proto do svého jídelníčku pravidelně zařazovat rajčata. Ta prý díky svému barvivu mají skutečně blahodárné účinky.

Vsaďte také na červenou cibuli. To je velmi zdravá potravina a o jejích blahodárných účincích se dají napsat tisíce slov.

Skvělou službu svému tělu i mysli uděláte i červenou řepou. Můžete zkusit nakládanou, můžete z ní uvařit polévku (boršč) nebo z ní udělat vynikající pomazánku.

A zapomínat nesmíme ani na úplně obyčejná jablka. Staré přísloví říká, že kdo sní jedno jablko denně, nepotřebuje doktora a dokonce ani psychologa.

Dejte tedy červeným potravinám zelenou a chmury a špatná nálada se vám budou vyhýbat.

Text: Jirka Svoboda