12:00 - 17:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Karlovy Vary mají své „metro“. Návštěvníky provede městem aplikace.

Karlovy Vary mají své „metro“. Návštěvníky provede městem aplikace.

Místní infocentrum spustilo nový projekt s názvem VARY°METRO. Pomocí chytré aplikace SmartGuide si můžeme projít město a dozvědět se o něm mnoho zajímavostí. Audio průvodce nabízí čtyři tematické trasy, které nemají jasně daný start ani cíl.

  

První poznávací okruh Památka zavede návštěvníky k historickým místům, objektům a budovám. Druhá trasa Výlet vás vezme do přírody, na vyhlídková místa a rozhledny. Třetí s názvem Pramen najde cestu ke kolonádám a léčivým pramenům. Čtvrtá trasa Zážitek je zase pro všechny, kteří ocení sportovní a volnočasové aktivity a kulturní program.

  

Každý člověk si může vybrat kde na danou trasu nastoupí a jak dlouho se na ní zdrží. Jednotlivých zastávek na trasách je víc jak 60.

  

Součástí VARY°METRO je nejen chytrý průvodce zdarma SmartGuide, ale i tištěná mapa, nebo turistická karta Karlovy Vary Region Card. Ta je na mnohých místech vstupenkou do daného objektu.

  

Karlovarské informační centrum připravilo pro účastníky také soutěž. V současné době je cenou pobyt v Grandhotelu Pupp. Aby měli zájemci šanci tento voucher vyhrát, musí si nainstalovat aplikaci SmartGuide, zvolit si jednu z tras a dostat se na vybrané místo. Poté je potřeba fotograficky zdokumentovat, že člověk na místo dorazil pomocí audio průvodce. Nejlepší je proto vyrazit na výlet ve dvou, nebo si s sebou vzít chytrý telefon a fotoaparát. Na fotce by měl být totiž vidět zvolený cíl, soutěžící i aplikace. Tuto fotografii je nutné nahrát na sociální sítě Infocentra města Karlovy Vary přímo pod soutěžní příspěvek a okomentovat, jak se s aplikací cestovalo a jestli proběhlo vše v pořádku.