Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

KULTURA POD HVĚZDAMI

KULTURA POD HVĚZDAMI

O jaký projekt se jedná? Vozí divákům po celé České republice různá divadla a představení. Třeba jen letos se výčet spolupráce zastavil na 9 divadlech, 24 inscenací a 74 představení. Lidé se mohou těšit třeba na již tradiční Děti ráje, Draculu, Rebely, ale také na novinky v podobě muzikálu Maminy, Okno mé lásky nebo na komorní nastudování opery Rusalka. Vždy se jedná o venkovní představení pod širým nebem.

  

Pokud vás žádný z titulů nezaujal, rozhodně nezoufejte. Program je opravdu široký a nabízí snad od každého něco. Dřívější specialisté na muzikály dávno překročili svůj stín a „pod hvězdami“ si kromě plnohodnotných muzikálů a koncertních verzí můžete užít také komorní nastudování opery Rusalka z dílny Českého pěveckého institutu s řadou hvězd svého oboru nebo činoherních představení z Agentury Harlekýn, Studia dva nebo Divadla Ungelt. Ale zpět k muzikálům. Trochu mimo všechny škatulky vybočují manželé Královi ze Zlína se svou Procházkou slavnými muzikály a kluci „Vágner, Kopečný, Ryšavý“ se svými Muzikály naruby.

  

Letošní ročník odstartuje v pátek 19. 5. 2023 v Chomutově a vše vyvrcholí 27. 8. 2023 v Žilině. Zastávek je v plánu celkem 16 a z toho premiérově také dvě na Slovensku (Trnava a Žilina).

  

Při příchodu každý návštěvník dostává zdarma program. Když neprší, tak jsou vyvěšeny obrázky a fotky z loňských ročníků. Jde o jakousi „nástěnku“ s pohledem do minulosti. Vybraní zákazníci jsou třeba odměněni přímo při úvodním slovu lahví vínečka či jiným dárkem. Letos díky dvanáctému ročníku je na každé představení 12. místo ve 12. řadě za symbolických 120 Kč. V místě konání (zejména v zahradách) je k dispozici zdarma postřik repelentem, aby vás neotravoval večer hmyz. Po představení se tradičně a ochotně fotí herci s diváky. No a celkově atmosféra pod hvězdami je nejen romantická, ale také kouzelná.