Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Metropole nastartuje novou turistickou sezónu programem V Praze jako doma.

Metropole nastartuje novou turistickou sezónu programem V Praze jako doma.

Rozjezd cestovního ruchu je potřeba něčím podpořit. Praha se rozhodla, stejně jako loni, lákat domácí i zahraniční turisty na volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoo. Návštěvníci se mohou těšit na živé kulturní akce nebo na turistickou tramvaj.

  

Nabízené benefity mohou turisté využít od začátku července až do konce srpna. Princip celé akce je jednoduchý. Za každou noc strávenou v hotelu nebo hromadném ubytovacím zařízení v Praze, obdrží návštěvník voucher. Ten může uplatnit pro volný nebo zvýhodněný vstup na vybrané památky, jako je například Židovské muzeum, Národní kulturní památka Vyšehrad nebo pražské věže. Nově půjde uplatnit vouchery i na živé kulturní akce jako jsou letní divadelní scény. Rezervovat hotel si mohou zájemci na webu www.vprazejakodoma.cz.

  

Novinkou letošního léta je turistická tramvaj. Nová tramvajová linka číslo 42 povede z Dlabačova přes Pražský hrad, Čechův most, Náměstí republiky, Václavské náměstí a odtud na Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. Na trase budou jezdit historické soupravy ze začátku 20.století nebo také tramvajové vozy typu T z přelomu 50. a 60.let.

  

Program připravilo hlavní město ve spolupráci s městskou společností Prague City Tourism.