Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nabízí na léto bohatý kulturní program!

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nabízí na léto bohatý kulturní program!

Návštěvníci se můžou těšit na každodenní zábavu. Čeká je poznávací hra s QR kódy v celém areálu, aktivity “Od zrna k chlebu” a “Od stonku k niti”. Nebudou chybět hry bosá stezka, skákací panák, čára, kuličky, házení podkovou, nebo pexeso “kdysi a dnes”. To vše najdou děti a rodiče v muzeu po celé prázdniny.

  

Kromě toho čeká na návštěvníky také tradiční řemeslné pohádkové léto, které představí rozmanitá řemesla o sobotách od 17. 7. do 14. 8.

  

V sobotu 17.7. bude stavitel Vojtěch Toman předvádět, jak se dříve omítaly budovy hliněnou omítkou.

  

24.7. na návštěvníky čeká velké prádlo. To se kdysi pralo v neckách, na valše a za pomoci dalších zajímavých nástrojů. Ani letos nebudou chybět ukázky a výroba vlastních modrotiskových ubrusů a tašek.

  

Na sobotu 31. 7. má výrobce dřevěných hraček Otakar Franěk pro děti připravené krásné stavebnice lodí, letadel a dalších hraček, nemluvě o celém sortimentu hraček k zakoupení.

 

7. 8. přijede do skanzenu ukázat své umění kovář Zdeněk Grausam, Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje 2017. Umí to nejen s železem, ale i s dětmi, kterým rád pomůže ukovat si třeba vlastní hřebík.

   

V sobotu 14. 8. zakončí letošní Řemeslné pohádkové léto včelař Martin Spěváček. Kromě vyprávění na návštěvníky čeká i ochutnávka medu a dozví se také o tom, jak poznat jeho kvalitu.

  

Vstupné na všechny akce je pro dospělé 80 korun, děti zaplatí 40 a rodinné vstupné je 200 korun.