Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Nejekologičtější budova světa je v Česku

Nejekologičtější budova světa je v Česku

Česká republika se po dlouhé době může pochlubit jedním prvenstvím. V Chebu stojí nejekologičtější průmyslová budova na světě. Vznikla na místě zchátralého areálu bývalých strojíren. Areál má rozlohu 27 tisíc metrů čtverečních a při přestavbě developer myslel na co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí.

Během výstavby areálu se podařilo znovu použít téměř 90% stavebního odpadu. I další materiály byly vybírány s ohledem na životní prostředí

Budova dokáže dokonale využívat dešťovou vodu, díky čemuž se podařilo omezit spotřebu pitné vody o více než 80%. O úspory energií se stará moderní LED osvětlení, které dokáže regulovat svítivost podle okolních podmínek a potřeb.

Výborným způsobem se podařilo také využít venkovní areál, který je velmi přátelský jak k pracovníkům, tak i k potřebám hmyzu. Zaměstnanci mají k dispozici spoustu zeleně i venkovní posilovnu. Hmyzu slouží velký hmyzí hotel.

Průmyslový areál v Chebu jako první objekt v České republice díky tomu získal certifikát Breeam, který je jednou ze dvou metod sloužících k hodnocení kvality a šetrnosti budov k životnímu prostředí. Na celém světě se tento certifikát podařilo získat jen sedmi projektům.