MENU

OBJEVTE PYTLOKEŠKY A POMOZTE PŘÍRODĚ!

OBJEVTE PYTLOKEŠKY A POMOZTE PŘÍRODĚ!

Na Den Země 22. dubna vyvrcholí tradiční kampaň Ukliďme svět! Koordinátorem je Český svaz ochránců přírody. Registruje již přes 280 akcí.

 

Na Den Země vyžeňte děti od počítačů a ze tříd! Ať alespoň hodinu věnují úklidu pohozených odpadků. Tak zní výzva Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) směřovaná školám všech stupňů. A školy se k této aktivitě hlásí. Už jich je více jak 50.

 

ČSOP společně s Českým rybářským svazem a Povodím Vltavy také navazuje na loňskou úspěšnou akci úklidů odkrytých břehů Orlické přehrady. Zde mají lidé až do 2. května příležitost uklidit, co se na březích za uplynulý rok nastřádalo. Pokud nemají vlastní pytle, nevadí. Organizátoři z Českého svazu ochránců přírody ve spolupráci s místními obcemi pro dobrovolné uklízeče připravili výdejní místa. A nově do přírody umístili takzvané „pytlokešky“, které mohou hledat pomocí GPS souřadnic (mapa všech míst zde: https://www.mapotic.com/jarni-uklid-orlicke-prehrady). Ty obsahují pytle na odpad a informační dopis. Kompletní informace najdete ve facebookové události a na webových stránkách www.uklidmesvet.cz. Naplněné pytle viditelně umístěné na březích přehrady pak po 2. květnu odvezou na lodích rybáři k likvidaci.

 

Aktuálně s akcemi probíhá fotografická soutěž „Podělte se s námi s nasbíranými odpadky a jarními květy“. Přidat se k velkému jarnímu úklidu může každý. Počítá se každý kousek odpadu, a čím více dobrovolníků, tím větší kus přírody se podaří uklidit. Registrovat se můžete na webu www.uklidmesvet.cz.

 

 Foto: Český svaz ochránců přírody