Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

OSTRAVA ŽIJE VÍNEM

OSTRAVA ŽIJE VÍNEM

27. května 2023 ožije Národní zemědělské muzeum Ostrava tradiční vinařskou akcí. Stejně jako v loňském roce se tady sejdou milovníci vína!Letošní šestý ročník vinařského festivalu Ostrava žije vínem nabídne opravdu bohatý program. Dvě hudební scény, vinařské workshopy i talkshow o víně, soutěž o vinařské ceny a v neposlední řadě také prohlídku Národního zemědělského muzea. Novinkou je zhodnocení vín profesionálním degustátorem.

 

Návštěvníky každoročně láká skutečnost, že roste také zájem známých vinařství představit svá vína na tomto největším vinařském festivalu na severní Moravě. V letošním roce se chystají přijet proslavená vinařství jako jsou např. Bílkovi, Obelisk, Špalek, Fučík, Arte Vini, Sedlák a další.

 

V ceně vstupenky je kromě samotného vstupu na akci také degustační sklenička s logem festivalu – pro mnohé už šestá do sbírky. Díky partnerství s Národním zemědělským muzeem je součástí vstupného také prohlídka muzea a zajímavé tematické workshopy o víně, které se uskuteční v inspirativním prostředí Galerie potravin. Hosté dostanou při vstupu welcome drink, katalog s přehledem nabízených vín a čip pro snadné placení.

 

Součástí akce bude i skvělá gastronomie v podání restaurací Mlýn vodníka Slámy, Food Atelier Davida Valíčka a Pata Negra. Novinkou letošního ročníku je hlasování o nejlepší víno v Genetrix Galerii vín. Každý vinař nominoval své nejlepší víno a hosté si mohou těchto 18 vín ochutnat v malých vzorcích u každého vinaře, dozvědět se více o jeho charakteristice a výrobě a hlasovat pro svého vítěze.

 

Vstupenky je možné koupit v předprodeji do pátku 26. 5. 2023 v ostravských informačních centrech a také online na webu www.ostravazijevinem.cz. Na místě budou k dostání jen v omezeném počtu.