Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ

75. ročník Pálavského vinobraní klepe na dveře. Třídenní festival v Mikulově proběhne i letos druhý zářijový víkend, tedy od 9. do 11. září 2022. Pořadatelé letos očekávají příjezd desítek tisíc návštěvníků.

  

Letošní jubilejní 75. ročník je doslova nabitý programem, po předloňské vynucené covidové pauze a loňském ročníku, během kterého se kontrolovala bezinfekčnost, lze říct, že zájem o vstupenky na Pálavské vinobraní, které proběhne bez jakýchkoliv omezení, je letos enormní.

  

Program bude letos rozdělen hned do několika hudebních scén. Amfiteátr jako vždy bude patřit současným hudebním hvězdám, jako je Mirai, Aneta Langerová, David Koller, Iné Kafe a další. Na Náměstí se představí například ALICE & Dan Bárta, Circus Brothers nebo Melody Gentlemen. Žít to však bude i na méně vytížených lokalitách. Na horním nádvoří mikulovského zámku to rozpálí Clarinet Factory nebo maďarský Blues Radio Budapest Band, pozadu nezůstane ani Lormovo náměstí, kde v páteční podvečer vystoupí místní kapela Jazzpetit Q. Vinobraní si však nelze představit bez cimbálové muziky, proto se občané i turisté mohou těšit na cimbálové muziky Slovácko, Osminka, Břeclavan, Klaret, Kasanica, Starobřeclavská nebo Píšťalenka. Milovníci vína dozajista ocení další ročník Národní soutěže vín mikulovské podoblasti, na které se i letos představí stovky vzorků těch nejlepších vín. Bločky k degustaci zakoupíte přímo při vstupu do hlavního zámeckého sálu, kde se soutěž celý víkend koná. A pokud zatoužíte poznat i historii vína či jen zjistit, co obnáší práce a život na vinici, můžete se zúčastnit rodinné soutěže „Po stopách vinaře“. Kapucínská ulice se opět promění ve vinařské městečko, kde vás přivítá na 25 vinařů. Sehnat ubytování takto těsně před akcí může být pro mnoho přijíždějících turistů problém, proto pořadatelé i při pořádání letošního ročníku zajistili pro návštěvníky dvě stanová městečka přímo v centru Mikulova, další volné ubytovací kapacity pod stan nabízí kemp ATC Merkur v Pasohlávkách, kam je posílena autobusová doprava.