MENU

Památky v Karlovarském kraji letos nezdraží, čekají je významné investice.

Památky v Karlovarském kraji letos nezdraží, čekají je významné investice.

Památky v Karlovarském kraji zahájí letošní turistickou sezonu většinou od 1. dubna. Většina památek letos zdražovat nebude. Týká se to třeba zámku Kynžvart, Valeč nebo chebského hradu. V tomto roce je čekají významné investice, některé i v řádech desítek milionů korun.

  

Zámek Kynžvart letos oslaví výročí 250 let od narození významného majitele, knížete Metternicha. Výročí si na zámku připomenou odbornou konferencí, při které bude mimořádně vystavené církevní roucho vyrobené z původní uniformy knížete. Pro širší veřejnost bude připravené divadelní představení o životě rakouského politika a diplomata.

  

Významné investice čekají letos také další památku, zámek Valeč. Dokončena by měla být oprava historického theatronu, který dříve sloužil jako amfiteátr. Současně se na zámku opravuje historický skleník s exotickými rostlinami za 37 milionů korun, který by měl být hotový příští rok. Zámek po návštěvníky chystá také tradiční kulturní akce, jako jsou Slavnosti květů či hudební festival Povaleč.

  

Na chebském hradu bude letos na návštěvníky čekat nová expozice v opraveném bastionu, který je součástí barokní části hradu. Výstava se bude věnovat vývoji militárií, tedy zbrojařství od ranného středověku po přelom 18. a 19. století. Skončily také několikaleté opravy ve vnitřním areálu původně románského hradu. Práce ale budou pokračovat na vnějších hradbách, a to v několika etapách, podle finančních možností města.