Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Plzeň má vlastní betlém

Plzeň má vlastní betlém

V mázhauzu radnice na náměstí v Plzni stojí vánočně vyzdobený plzeňský betlém s 800 figurkami. V sobotu 12. prosince se k výstavě přidá oblíbená vánoční pošta s "ježíškovskými" razítky. Výstava, kde jsou také floristické práce s vánoční tematikou, potrvá do 8. ledna.

Letos muzeum vydalo papírový skládací 3D Plzeňský betlém s příběhem, který je k dostání v infocentru na náměstí, v Muzeu strašidel a na adventních trzích, které začaly na plzeňském náměstí v sobotu. Otevřeny jsou denně od 10:00 do 20:00 až do středy 23. prosince.

Vánoční pošta zahájí činnost v sobotu. Otevřená bude do 22. prosince denně včetně víkendů od 10:00 do 16:00. Vánoční pošťák bude rozdávat "ježíškovská" razítka na dětská přání a prodávat vánoční pohledy.

Město každý rok vyhlašovalo výtvarnou soutěž pro mateřské školy a první stupně základních škol. Děti vytvářely výrobky na zadané téma a o vítězích rozhodla veřejnost. Kvůli epidemii letos město vyzvalo k výrobě figurek jen mateřské školy, které mohou dodat děti do infocentra do 12. prosince. Díla dětí město vystaví a nejlepší odmění dárky.