MENU

Prague City Swim

Prague City Swim

Tento unikátní projekt navazuje na Amsterdam City Swim, který proběhl poprvé v roce 2012 v kanálech Amsterdamu a také v Londýně (London City Swim). V Praze se první ročník uskutečnil v roce 2019 na Střeleckém ostrově. Druhý ročník za přísných hygienických podmínek v roce 2020. I přes pandemii koronaviru se akce těšila velké návštěvnosti. Třetí ročník charitativního plaveckého závodu Prague City Swim proběhne letos na Střeleckém ostrově v Praze 11. září.

  

Cílem projektu je spojit stovky plavců, kteří prostřednictvím plavání přispívají k boji s onemocněním ALS - amyotrofickou laterální sklerózou. Při ní dochází k postupnému ochabování svalů, pacientům nakonec zůstává pouze možnost pohybovat očima. V 99 % případů končí jejich život udušením. Až do poslední chvíle jim přitom zůstávají zachovány mentální a psychické schopnosti. Peníze, které se podaří vybrat startovným, budou použity na fyzioterapii, osobní asistenci pacientům a multidisciplinární konzultace a pomoc.

  

Vedle rekreačních plavců se závodu každoročně účastní i řada známých osobností. Pacienty přicházejí podpořit profesionální sportovci i osobnosti z kulturní sféry.

  

Na závod je možné volit mezi dvěma variantami – kratší závodní trasa je vyměřena na 600 metrů, ta delší, kolem celého ostrova, měří 1650 metrů. Máte-li obavy z teploty vody, můžete si dopředu zarezervovat půjčení neoprenu. Střelecký ostrov lze obeplout i na paddleboardu, samostatně, nebo ve skupině 5-7 lidí na megaboardu. Pro účastníky závodu je tradičně nachystáno zázemí se sprchami i občerstvení. Registrovat se lze na www.praguecityswim.cz.