MENU

Prasata v zoo si pochutnávají na kaštanech

Prasata v zoo si pochutnávají na kaštanech

Táborská zoologická zahrada už před vládními opatřeními vyhlásila akci, že každému dítěti, které přinese igelitku kaštanů, dá vstup do zahrady zdarma. Koronavirová omezení ovšem vstup do zahrady neumožňují, přesto lidé dobroty zvířatům nosí alespoň ke vstupní bráně.

Díky tomu kaštany a žaludy v těchto pošmourných podzimních dnech zpestřují stravu některým zvířatům z táborské zoologické zahrady. Kromě zubrů a daňků si na nich pochutnávají i divoká prasata, pro která tyto lesní plody představují vítanou delikatesu.

Kaštany a žaludy nosí do táborské zoo její příznivci na pokladnu zoo. Dovnitř se však nedostanou, protože je zahrada z nařízení vlády pro veřejnost stále uzavřená. Děti navíc zoo za jejich pomoc ocení -  za tašku kaštanů či žaludů stále dostanou vstupenku platnou až do konce dubna příštího roku. Budou ji tak moci využít, až současná omezení skončí.

Plody však musí být suché, nepoškozené a v žádném případě nesmí být plesnivé. Jen takové táborským zvířatům neuškodí. Ta se už nyní nemohou dočkat, až návštěvníkům budou moci poděkovat osobně. Zatím alespoň posílají srdečný úsměv a dobrou náladu.

Text: Jiří Svoboda a Filip Sušanka, foto: Filip Sušanka, ZOO Tábor

prase_divoke_zootabor_mikolas