MENU

Prázdninový krajánek - KARLOVY VARY

Prázdninový krajánek - KARLOVY VARY

Také dnes byl na svých cestách Prázdninový krajánek Rádia Blaník Pepa Černý. Jeho cílem byly Karlovy Vary. A někteří mu určitě budou závidět první zastávku – muzeum Jana Bechera, Karlovy Vary, kde se dozvíte vše o slavném bylinkovém alkoholickém nápoji. Pak si užil trochu adrenalinu. Navštívil Přírodní lanové centrum sv. Linhart jehož součástí je i stezka korunami stromů. Všechny informace pro turisty mu nabídlo Infocentrum města Karlovy Vary, o.p.s., kde můžete získat i slevy na vstupenky a další výhody. Součástí jeho dnešního výletu bylo i Muzeum sklárny Moser a Sklárna Moser. Její výrobky má doma i britská královna.
A nakonec zajel ještě do Sokolova, kam vezl 7,5 kilovou šunku Le&Co. Vyhrální pan Pavel s přítelkyní Zuzkou. Gratulujeme!
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO. A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

LOGA_VARY

Muzeum Jana Bechera
Jestli máte rádi Becherovku, a chtěli byste se o ní dozvědět víc, muzeum Jana Bechera je ideálním tipem na výlet. Muzeum vás nechá nakouknout do zákulisí výroby i skladování a všechny návštěvníky jistě potěší i degustace několika specialit. 
V rámci expozic uvidíte historické exponáty, jak se dříve míchaly bylinky, původní sklepy a součástí prohlídky je i krátký film. Věděli jste, že přesné složení tohoto karlovarského nápoje znají pouze dva lidé na celém světě? 
Živý vstup: 
 
Lanové centrum Svatý Linhart
Přírodní lanové centrum je adrenalinovým zážitkem jak pro děti, a to už od tří let, tak i pro dospělé. Na výběr je z celkem šesti okruhů, které jsou rozdělené podle výšky návštěvníků a na překážkách si tu vyzkoušíte vaše fyzické i psychické možnosti.
Na průběh všech aktivit v areálu dohlíží zkušení instruktoři. Pokud vás láká slaňování, skoky do prázdna a obratnostní překážky, doporučujeme toto místo navštívit. Součástí je i stezka korunami stromů s krásným výhledem na Lázeňské lesy. 
Živý vstup: 
 
Infocentrum Karlovy Vary
Přijeďte si Karlovy Vary užít naplno! Díky Region Card získáte spoustu výhod a ještě ušetříte. S kartou máte například vstupy zdarma na více než čtyřicet atrakcí, jako třeba galerie, muzea, historické památky nebo sportovní areály, a to po celém Karlovarském kraji.
Součástí nabídky jsou i slevy na vstupenky a důležitou součástí Region Card je i doprava MHD nebo lanovkou zdarma. Platnost karty si můžete zvolit na dva, čtyři nebo sedm dní a zanedlouho bude i v elektronické podobě. 
Živý vstup: 
 
Sklárna Moser
Historie sklárny sahá až do roku 1857. Během prohlídky se dozvíte, jak sklo, které je známé po celém světě a má ho doma i britská královna, vzniká. Přímo v huti uvidíte jeho foukání a tvarování, a seznámíte se také se sklářskými surovinami a postupy.
Ve sklárně Moser se vše dělá ručně a údajně z tohoto skla chutnají všechny nápoje lépe. Součástí je jak muzeum, tak i galerie, kde si můžete zakoupit jedinečné suvenýry.
Živý vstup: 
 
Předání šunky Le&Co
Dnešní výhru sedmi a půl kilové šunky od Le&Co jsme vezli do Sokolova. Vyhrál jí pan Pavel, a se svojí přítelkyní Zuzkou přesně ví, co s ní udělají. Hodí ji na gril, tak je totiž nejlepší. Gratulujeme k výhře! S další šunkou pojedeme zase v úterý, tak nezapomeňte posílat smsky. Držíme palce!
Živý vstup: