MENU

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek - PRAHA
Role Prázdninového krajánka se dnes ujala naše Samira, která vyrazila po pražských památkách. Nejprve navštívila Faustův Dům ze 14. století, který je dodnes opředený záhadami. Další zastávkou byla Galerie Tančící dům / Dancing House Gallery – tedy Ginger & Fred, kde nyní vystavují díla Bořka Šípka. Další tajemnou zastávkou byl Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově na Karlově, kde najdeme svaté schody i Betlémskou jeskyni. Poslední zastávkou pak bylo Národní divadlo, kde můžete obdivovat díla Mikoláše Alše. Praha.eu prostě stojí za návštěvu a jeden den na to nestačí.
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO. A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/
LOGA_PRAHA

Faustův dům 
Mladotovský palác, přezdívaný jako Faustův dům pochází ze 14. století. Dodnes je opředený několika záhadami a tajemstvími. Vše začalo, když dům koupil alchymista Edward Kelly, který tvrdil, že umí olovo proměnit ve zlato. Další tajemný příběh je spojený s hrabětem Ferdinandem Antonínem Mladotou ze Solopysk. Ten měl několik zvláštních koníčků a při jeho pokusech šlehaly plameny z oken. Faustův dům se také pojí s legendou o Faustovi, který se údajně spolčil s ďáblem. 

Tančící dům 
Tato stavba na Rašínově nábřeží je zkrátka nepřehlédnutelná. Uvnitř najdete galerii,  kde je aktuálně expozice Bořka Šípa, která potrvá až do konce září. Můžete tu obdivovat krásné skleněné vázy a další díla, můžete vyjet výtahem až nahoru, kde je krásný výhled na Prahu a momentálně se můžete dozvědět i něco o technickém zázemí tohoto domu, které je poprvé zpřístupněno veřejnosti. Nově najdete také v přízemí příjemnou a klidnou kavárnu. 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově 

Jedno z nejklidnějších míst v Praze najdete na Karlově. Velký kostel s černými kulatými barokními střechami nelze přehlédnout a krásná podívaná se nachází i uvnitř. Najdete tu kopii Svatých schodů,  kopii obrazu, kde je znázorněna těhotná Panna Marie, za kterou chodili ženy pro štěstí, nebo Betlémskou jeskyni, kde se nachází nejstarší jesličky v Praze. Součástí je i augustiánský klášter, kde najdete muzeum Policie ČR. 

Národní divadlo 
Prohlídka Národního divadla vás zavede až k základním kamenům, kterých je hned několik. Můžete tu obdivovat díla Mikoláše Alše, a při některých příležitostech je otevřený i Prezidentský salonek, odkud je ale paradoxně nejhorší výhled. O víkendu 22. a 23. Můžete vyrazit také na prohlídky Stavovského divadla, kde se seznámíte s historií i zajímavostmi ze života známých umělců, se kterými se divadlo pojí. Momentálně ale probíhají herecké prázdniny a tak na představení můžete vyrazit koncem srpna.