Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

Prázdninový krajánek - SEVERNÍ ČECHY

Prázdninový krajánek - SEVERNÍ ČECHY

Prázdninový krajánek Rádia Blaník se dnes vydal na sever. Svou cestu zahájil nejprve nad soutokem Labe a Vltavy, kde stojí Zámek Mělník. Žilo tam prý 23 královen a princezen. Pak už se přesunul na Hrad Houska na Českolipsku, který patří mezi nejtajemnější místa u nás. V regionu dále navštívil Český hrad Lipý, kde se mimo jiné nachází Centrum textilního tisku a sami si tyto techniky můžete vyzkoušet. A nakonec ještě předal 7,5 kilovou šunku Le&Co paní Nadě. Gratulujeme!

Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc Auto. INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

PREROST_A_SKODA

Zámek Mělník
V rámci prohlídky můžete obdivovat unikátní prostory, kde žilo 23 českých královen a princezen. Vaší pozornost jistě upoutá Velká jídelna svatého Václava, pokoj s hračkami z 19. století nebo zámecké vinné sklepy. Návštěvu zámku tak můžete spojit s ochutnávkou vín, posezením v restauraci, kde je krásný výhled nebo si jen tak dát kávu a něco sladkého v místní cukrárně. Na zámku se také často konají nejrůznější akce nebo svatby.

Hrad Houska
Nikdo neví kdy byl hrad postaven a proč. Patří mezi nejtajemnější místa u nás a rozhodně stojí za návštěvu. Konají se tu prohlídky s milými průvodci a podívat se můžete i do skutečného pekla. Vchod hlídá strašlivý černý mnich bez obličeje a nikdo přesně neví, kde se brána do pekla nachází, tu musíte najít. V okolí je navíc krásná příroda a zvláštností je i skála, která prostupuje celým hradem.

Český hrad Lipý
Sídlo dříve sloužilo jako divadlo, zvonařská dílna nebo jako cukrovar. Nyní je pro návštěvníky připraven zajímavý prohlídkový okruh, kde se dozvíte více informací o životě na hradě od 18. do 20. století. V areálu se koná několik kulturních akcí a hned vedle se nachází Centrum textilního tisku. Tam uvidíte několik vzácných exponátů a sami si můžete vyzkoušet, jak si tiskne na plátno.

Předání šunky
7 a půl kilová šunka na kosti od Le&Co má svou novou majitelku. Dnes vyhrála paní Naďa z Mělníka. Gratulujeme!