MENU

PRAŽSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA V TROJI ZAHAJUJE VÝSTAVU ORCHIDEJÍ

PRAŽSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA V TROJI ZAHAJUJE VÝSTAVU ORCHIDEJÍ

Výstava orchidejí začne 3. března a zaměří se na rostlinné bohatství Vietnamu. Ten je totiž z pohledu orchidejí skutečnou pokladnicí světa. Dosud zde bylo nalezeno přes 170 rodů těchto rostlin ve více než 1200 druzích. Nejširší zastoupení na výstavě budou mít orchideje z rodu Dendrobium, za zmínku stojí například D. nobile, které má tradiční využití v čínské medicíně, nebo drobná horská miniatura D. harveyanum. Nebudou ale chybět ani skutečné perly vietnamské džungle, jako je střevíčníkovec Paphiopedilum delenatii, velkokvěté druhy rodu CymbidiumCoelogyne, ani kouzelné miniaturky jako oranžově kvetoucí Dendrobium unicum nebo Phalaenopsis lobbii. Sběratelé a fanoušci orchidejí se rovněž mohou zúčastnit odborné přednášky Orchideje jihozápadní Asie, která se uskuteční 9. března. Součástí přehlídky je opět prodej orchidejí a dalších rostlin. Výstava ve skleníku Fata Morgana potrvá až do 19. března.

  

Pěstování orchidejí se Botanická zahrada hl. m. Prahy věnuje již od roku 1995, výstavy orchidejí se tu konají od roku 2006. Jejich kolekce nyní čítá přibližně na 2300 druhů a mnohé z nich se návštěvníkům představují právě během oblíbených výstav.

  

Podrobné informace o akcích Botanické zahrady Praha najdete na https://www.botanicka.cz/clanky/akce/prehled-nasich-akci.

  

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz