19:00 - 22:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Pražskou botanickou zahradu opět navštívili tropičtí motýli.

Pražskou botanickou zahradu opět navštívili tropičtí motýli.

Trojská botanická zahrada se hemží motýlí krásou. Jedná se už o 18.ročník akce a tentokrát se věnuje jedovatým druhům. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho zajímavostí. Dozví se, jak se jed dostane do těla motýla, pro koho jsou motýli jedovatí, nebo který je ten nejjedovatější. 

  

Součástí expozice jsou oblíbení „soví motýli“ nebo také překrásné modré babočky. Návštěvníci se seznámí s desítkami druhů motýlů z nejrůznějších koutů světa, například z Kostariky, Ekvádoru, nebo Filipín.

  

Jedovatí motýli mají výstražné barvy: červenou, oranžovou, žlutou a černou. Lidé se ale nemusí bát. Motýli jsou jedovatí pouze pro své predátory. I tak ale botanická zahrada apeluje na návštěvníky, aby na ně nesahali.

  

Kromě unikátní výstavy se lidé mohou těšit i na nový, moderní a bezbariérový vstupní areál. Ten nabízí i možnost posezení u občerstvení v nové restauraci.

  

Tropický skleník Fata Morgana bude hostit výstavu motýlů do 18.července každý den kromě pondělí od 9 do 19 hodin.

  

Na základě aktuálních opatření může být ve vnitřních prostorách v jeden okamžik maximálně 100 osob. Vstupenky si zájemci můžou koupit jak na místě přímo v pokladnách, tak i online. Kromě toho mohou lidé také navštívit nový e-shop botanické zahrady, kde jsou i dárkové předměty.

  

Veškeré potřebné informace najdeme na webu www.botanicka.cz