Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
MENU

S příchodem léta se riziko úrazů a zdravotních komplikací stupňuje!

S příchodem léta se riziko úrazů a zdravotních komplikací stupňuje!

Léto přináší mnoho radovánek. Kromě nich na nás čeká i hodně nebezpečí v podobě nejrůznějších zranění. Když si nedáme pozor, můžeme přijít k úrazu u vody, na výletě, nebo třeba při jízdě na kole. Proto bychom si měli dávat pozor a dodržovat určitá pravidla.

  

Záchranáře o letních prázdninách nejvíce zaměstnávají úrazy u vody, cyklisté, nebo také turisté, kteří se vydávají do těžko přístupných míst.

  

Během letních aktivit je potřeba dbát na své zdraví a dodržovat veškeré zásady bezpečnosti. Při vysokých teplotách je to dostatečný pitný režim, neměli bychom pobývat dlouho na přímém slunci a měli bychom se vyhýbat zvýšené fyzické zátěži. Pokud se člověk na přímé slunce přece jen vydá, měl by mít určitě nějakou pokrývku hlavy a je důležité vyhledávat stinná místa.

  

Velký pozor bychom si měli dávat také při pobytu u vody. Nesmíme přeceňovat své síly a plavecké schopnosti. Neskáčeme do neznámých míst.

  

Pokud se vydáme na projížďku na kole, tak bychom si měli určitě nasadit helmu. Ta totiž může v případě nehody, výrazně zvýšit šance na přežití a snížit riziko vážného úrazu hlavy.