Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Sladovna v Písku láká návštěvníky!

Sladovna v Písku láká návštěvníky!

Písecká Sladovna nabízí během letošního léta rekordní počet výstav. Těšit se můžeme na jedenáct expozic. Připravené je například Mraveniště, Hnízdo ilustrace nebo Pilařiště. Nechybí ani multimediální instalace Urbania.

  

Hlavní výstava letošní sezony „Voda mne napadá“ se zabývá tématem vody a přináší řadu zajímavostí a odpovědí na otázky týkající se tohoto živlu. Cílem výstavy je mimo jiné prohloubit vztah člověka k vodě. Expozice má také vzdělávací charakter a je určená pro děti i dospělé. Ideální věk je od pěti let. Výstavou provede návštěvníky lektor.

  

Kromě vnitřních výstav pořádá Sladovna také venkovní akce. Jednou z nich je například Šifra Mistra Jana, zážitková procházka městem, ke které získáte informace a mapku na recepci Sladovny. Na konci srpna se v rámci oslav 777 let města uskuteční loučení s létem v podobě Pískoviště.

  

Dalším velkým lákadlem letošního léta je ve Sladovně nově vzniklé animační studio Animárium. Jedná se o dlouhodobý projekt, díky kterému se zájemci seznámí se základy animace. Animárium nabízí dvě místnosti. Studio 1 prostřednictvím osmi herních stanic přiblíží základní principy animace, v navazujícím Studiu 2 se čtyřmi vybavenými stanovišti si pak návštěvníci mohou vytvořit vlastní animovaný film. Animárium je vhodné pro všechny věkové kategorie, doporučený věk je od čtyř let. Součástí je také Anikino, kde se budou pravidelně promítat vzniklé filmy.