MENU

SPORTOVCŮM Z KARLOVARSKA POSLOUŽÍ PTAČÍ BUDKY

SPORTOVCŮM Z KARLOVARSKA POSLOUŽÍ PTAČÍ BUDKY

Běh patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám. Češi tento sport řadí v anketách průběžně na první tři na stupínky v žebříčku oblíbenosti. Nyní si běžci sport oživí orientací pomocí ptačích budek a novou aplikací.

 

Neobvyklé značení běžeckých tras najdete v Lázeňských lesích Karlovy Vary. Důvod je prostý. Lázeňské lesy jsou protkány různými typy značení. Aby se sportovci lépe orientovali, zaměří se na ptačí budky vybavené barevnými šipkami. Tři běžecké trasy různé délky a náročnosti jsou vedeny v okolí Linhartu. Běžci si budky sami vyvěsili a naplánované trasy doplní aplikací, která poslouží ke sledování uběhnutých kilometrů. 

 

Celkem 51 budek je vyrobeno ve dvojí velikosti. Budky s vletovým otvorem 33 mm osídlí pravděpodobně větší druhy pěvců, zejména sýkora koňadra, babka, sýkora lužní a lejsci. U menších budek s vletovým otvorem 27 mm se předpokládá výskyt sýkory parukářky a uhelníčka. Z ochranářsky významných druhů je očekáván výskyt lejska malého.

 

 

 

Trasy začínají u obory na Linhartu a vedou až k rozhledně Diana. Nejdelší má 12 kilometrů, nejkratší 10 kilometrů. Trasy je možné různě kombinovat. Motivací pro sportovce bude aplikace, která nejenže ukáže uběhnuté kilometry, ale dokáže poměřovat výkony s ostatními sportovci. Více informací najdete na webových stránkách www.lazenskebudky.cz