MENU

Těšany prožijí letos už 23.ročník Národopisných slavností

Těšany prožijí letos už 23.ročník Národopisných slavností

Kulturní akce se koná v sobotu 4.září. Probíhat bude nejen u barokní kovárny, která je v samém centru obce známé jako dějiště dramatu Maryša, ale i v parku u školy, u hasičské zbrojnice a v dalších částech vesnice ležící 25 km od Brna.

  

Těšany pořádají akci ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně. Letos se zúčastní hostující folklorní soubory i místní folklorní soubor Lušňáček, kde působí především těšanské děti a mládež. Nepřijdeme ani o tradiční řemeslníky jako je kovář, kolář, podkovář, řezbář, hrnčíř, nebo tkadlena. Většinu řemesel si budou moci návštěvníci i vyzkoušet. V rámci slavností budou vystaveny historické a umělecké předměty. Chybět nebudou ani tematické soutěže, lanové dráhy, nebo jízda v kočárech tažených koňmi. Celý program je k dispozici na www.narodopisneslavnosti.cz.

  

O den dříve, v pátek 3.září, proběhne v Těšanech koncert Hany a Petra Ulrychových se skupinou JAVORY. V obci se jedná o ojedinělou událost, na kterou se těší nejen místní, ale také lidé z celého regionu. Koncert se bude konat v areálu před tělocvičnou, v případě nepříznivého počasí proběhne v nově zrekonstruované tělocvičně.