MENU

Veřejná sbírka módní obuvi

Veřejná sbírka módní obuvi

Hledají se boty. Dámské, pánské i dětské. Tančící dům v Praze se spolkem Art Salon S vyhlašuje veřejnou sbírku módní obuvi, především z minulého století. Fotografie nebo přímo boty mohou zájemci posílat do dubna 2023. Zachovalé kousky, od československých i zahraničních značek, dojdou až na výstavu, kterou Galerie Tančící dům zmapuje historii obouvání a nejznámější značky a typy bot.

  

Galerie Tančící dům chce zmapovat nejznámější značky a typy bot a jejich prostřednictvím převyprávět historii obouvání. Vyhlašuje proto veřejnou sbírku módního obutí. Hledají se módní boty především z minulého století. Od kultovních českých značek Baťa, Svit, Botas, ale i ty, které se daly pořídit v zahraničních módních domech jako Prada, Fendi či Gucci.

  

Obuvnické poklady lze Galerii Tančící dům darovat nebo dlouhodobě zapůjčit. Nutností je zachovalý stav, který by dovolil boty vystavit. Hledají se sandály, lodičky, lakýrky nebo třeba pohorky, které by si zasloužily druhou šanci i jinde než v botníku či na půdě. Stačí poslat zprávu, nejlépe s fotografii a popisem, na rezervace@galerietancicidum.cz, organizátoři se následně ozvou. Na stejném e-mailu zodpoví také případné dotazy. Informace zájemci získají i přímo v Galerii Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha. Na tuto adresu lze taktéž boty zasílat.

  

Zdroj: Tančící dům , spolek Art Salon S