17:00 - 22:00
Pohodové české rádio
MENU

Vinnetou dorazí v létě do Boskovic

Vinnetou dorazí v létě do Boskovic

V přírodním amfiteátru Westernového městečka v Boskovicích chystají velkolepé divadelní představení Vinnetou pod širým nebem.
Velkovýpravné divadelní představení je napínavé jako román, opravdové a vzrušující jako sám život. Vysněné postavy Karla Maye opět ožívají a spolu s nimi ožívá příběh opravdového přátelství. 

Jeho příběh znají všichni, protože je již přes sto let po celém světě vyprávěn znovu a znovu, protože jej prostě stojí za to vyprávět. Nyní se legenda jménem Vinnetou vrací do Česka. Neožije na stříbrném plátně, ani v novém knižném vydání příběhů slavného spisovatele Karla Maye, ale v divadelním představení v nádherném pískovcovém lomu. Velký náčelník Apačů přichází se svým bílým bratrem Old Shatterhandem především proto, aby všem připomněl, že má vždy smysl bojovat na straně dobra.

Uvidíte příběh z doby, kdy bílí muži stavěli cestu pro ohnivého oře přes loviště indiánského kmene Apačů a jenom jeden muž je mohl zastavit. Muž, jehož drtící pěst je známá po celém světě. Tady se Vinnetou a Old Shatterhand setkávají poprvé. Náčelník Apačů Vinnetou a jeho krásná sestra Nšo-či nemají zatím tušení, že v Old Shatterhandovi naleznou nejlepšího přítele. Vinnetou a Old Shatterhand jsou vždy tam, kde je jich nejvíce zapotřebí. Vždy přicházejí, když je noc nejtemnější. A je tomu tak i nyní. Jejich příběh v srdcích diváků probouzí to nejlepší z jejich lidství. Připomíná, že čest a důstojnost mají svůj smysl, že je vždy nutné bojovat proti zlu, přestože je šance na vítězství malá, a zejména, že láska, přátelství a porozumění jsou ty nejcennější dary, které si můžeme navzájem dát.

Představení se odehrává bez zastřešeného hlediště. Rádio BLANÍK je mediálním partnerem.
Termíny a vstupenky zde: "Objednání vstupenek"
Další informace na webu http://www.westernove-mestecko.cz/

Na fotografiích níže vidíte:
1 - kopie stanice Roswell v amfiteátru v Boskovicích
2 - originál filmová stanice Roswell z roku 1963
3 - Interiér Saloonu 1870 v Boskovicích
4 - Vodopád v divadelním amfiteátru v Boskovicích
5 - Mapa areálu Westernového městečka Boskovice