MENU

Všechny krásy Prahy jsou v Jindřišské věži

Všechny krásy Prahy jsou v Jindřišské věži

Unikátní prostory Jindřišské věže hostí už pátý ročník výstavy VŠECHNY KRÁSY PRAHY. Výstava přestavuje tvorbu 14 nejlepších pražských fotografů sdružených kolem projektu MilujuPrahu.cz a Rádio BLANÍK je mediálním partnerem této výstavy.

Na letošním ročníku je k vidění celkem 36 fotografií, které ukazují známá i méně známá místa a zákoutí našeho hlavního města. Často i ze zajímavých a nečekaných pohledů a úhlů. Jedním z vystavujících fotografů je i náš kolega fotograf Jirka Svoboda.

Výstava Všechny krásy Prahy je první akcí, která se po vynucené dvouměsíční koronavirové pauze v tomto objektu koná. Výstava potrvá do 30. června. Po jejím skončení proběhne tradiční dražba fotek pro Hvězdy dětem. Tato organizace získané prostředky v letošním roce věnuje pro volnočasové aktivity dětí z dětského domova v Mostu. V loňském roce se podařilo fotografie vydražit za rekordní částku téměř 180 tisíc korun.

Součástí vstupenky na výstavu je vstup do celé Jindřišské věže, kde je mimo jiné restaurace, stálá expozice o historii pražských věží nebo vstup do podkroví se zvonkohrou. Vhozením desetikoruny začne počítačem řízená zvonkohra hrát náhodně jednu z 1152 melodií.

Zde si můžete jednu z melodí poslechnout:

Z prostoru „půdy“ Jindřišské věže se vám navíc otevře 360° pohled na celou Prahu. Jindřišská věž a výstava Všechny krásy Prahy rozhodně stojí za návštěvu.

Mimochodem, víte, že dvě fotografie tam má vystavené i náš kolega, moderátor Jirka Svoboda?  

Živý vstup z vernisáže nabídla ve svém vysílání i Česká televize