Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Vyšehrad zažije Běh pro Jedličku

Vyšehrad zažije Běh pro Jedličku

Už 24. září 2020 zažije pražský Vyšehrad první ročník Běhu pro Jedličku. Odehraje se v místě působnosti profesora Rudolfa Jedličky. Běh povede po hradbách, účastníky zavede do všech zákoutí pražského Vyšehradu a bude korunován výhledem na údolí Vltavy.

Závod v několika kategoriích je připraven ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.  Úvodní rozcvičku povede patron akce David Svoboda, moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012. Běh bude rozdělen na kratší trasy pro děti, týmovou štafetu a hlavní běh 5 km pro dospělé. Startovní a cílová zóna bude v areálu škol Jedličkova ústavu. Součástí běhu budou překážkové zóny pro život bez bariér, symbolizující rozdílnost přístupu na cestě ke stejnému cíli. Závod nabízí možnost zapojení jak jednotlivců, tak rodin nebo firemních týmů.

Závod je určen všem, kteří rádi využijí možnost zaběhat si na památném místě starobylého Vyšehradu a současně podpořit poslání Nadace Jedličkova ústavu. Pro vítěze jsou připraveny atraktivní ceny: poháry pro vítěze jednotlivých kategorií, medaile a dárkové balíčky. V cíli v areálu škol Jedličkova ústavu je připraveno zázemí a doprovodný program pro děti i dospělé. Zóna zdravého stravování – návštěvníkům nabídneme zdravou alternativu občerstvení - ochutnáme OPRAVDOVÉ JÍDLO.

Veškerý výnos je určen k realizaci projektů pro současné i bývalé klienty škol Jedličkova ústavu. Například na:

  • Pořízení kompenzačních pomůcek, které jsou nezbytnou součástí pro usnadnění života dětí a mládeže
    s tělesným postižením.
  • Osobní asistenci - cestu k důstojné existenci, kdy našim klientům asistenti pomáhají v každodenních činnostech, a také studovat či pracovat.
  • Pracovní tréninky pro lidi s postižením, pro přípravu a další uplatnění na otevřeném trhu práce.
  • Podporu volnočasových aktivit a rozvoj dalších zájmů pro pestřejší a plnější život dětí a mládeže a postižením.

Běh je věnován odkazu prof. Rudolfa Jedličky, k němuž se Nadace Jedličkova ústavu od svého založení hlásí. Jeho vizí bylo dát dětem s handicapem možnost odborného léčení a výchovy k samostatnému a plnohodnotnému životu.

Více na: www.nadaceju.cz 

(MEDIÁLNÍ PARTNERTSTVÍ)