MENU

Botanická zahrada v Troji v září opět ožije Vinobraním na Vinici sv. Kláry

Botanická zahrada v Troji v září opět ožije Vinobraním na Vinici sv. Kláry

Vinice sv. Kláry, která je součástí Botanické zahrady hl. m. Prahy, opět připravuje pro milovníky vína tradiční vinobraní. To se uskuteční už tento víkend 16. a 17. září.

Těšit se můžete na místní i moravskou vinařskou produkci. Ochutnáte odrůdová vína i cuvée. Nalévat se pak bude samozřejmě také burčák, a to jak bílý z odrůdy Müller Thurgau, tak i červený z odrůdy Modrý Portugal. Dále budou v prodeji vína z Vinice sv. Kláry ročníku 2022 nebo červené víno odrůdy Rulandské modré ročníku 2019.

Atmosféru oslav sklizně doladí také výborné jídlo a bohatý hudební program – se sklenkou v ruce se příchozí mohou zaposlouchat do rytmu funku či jazzu a zazpívat si se zpěvákem Milanem Peroutkou nebo zavzpomínat na Zuzanu Navarovou.

Zájemci se mohou během komentovaných prohlídek blíže seznámit s místním vinohradem. A na své si přijdou také děti, pro které tu bude připravena řada dřevěných atrakcí, jako například kolotoč nebo houpací mravenečník.

Základní vstupné je 250 Kč, děti zaplatí 150 Kč. V ceně je ale zahrnut také vstup do botanické zahrady, do skleníku Fata Morgana, prohlídka expozice výroby vína s průvodcem a sklenička na víno či kelímek NickNack.