Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

České adventní věnce pomohou sirotkům

České adventní věnce pomohou sirotkům

Adventní čas je za dveřmi, a tak se i letos olomoucké farnosti zapojí do výroby adventních věnců. Výtěžek z jejich prodeje pomohou sirotkům v hlavním městě Mongolska Ulánbátaru. Akce letos proběhne už podesáté. 

Výrobu charitativních adventních věnců neohrozí ani současná pandemie, přesto vše proběhne trochu jinak, než tomu bylo v minulých letech.  Farnosti připraví pro zájemce výrobní balíčky, které obsahují vše, co je potřeba pro výrobu adventního věnce. Balíčky je možné vyzvednout buď přímo ve farnosti nebo si je nechat doručit domů.

Výrobní balíček obsahuje korpus, větvičky, drátek, svíčky, bodce na svíčky, sušené květy a plody, mašle a lýko. V bezpečí domova pak může každý vyrobit věnec za účelem jeho benefičního projede. Věnce se budou prodávat v olomouckých kostelích během první adventní neděle 29. listopadu. S ohledem na náklady na pořízení materiálu je minimální hodnota věnce 290 Kč, doporučená 340 Kč. Každý zájemce, ale může zaplatit libovolnou částku.

V loňském roce dárci věnovali více než 74 tisíc korun. Za tuto částku se pro děti v sirotčinci pořadilo zakoupit 200 kg hovězího masa, 50 kg skopového, 60 kg kuřecího, rýži, mouku, koření, ale také hygienické prostředky pro děti.

Více na www.olomouc-charita.cz

Text: Jirka Svoboda

VIDEONÁVOD, JAK VYROBIT ADVENTNÍ VĚNEC