19:00 - 22:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

FESTIVAL FOLKLÓR BEZ HRANIC OSTRAVA

FESTIVAL FOLKLÓR BEZ HRANIC OSTRAVA

Od 15. do 19. srpna vystoupí soubory ze Srbska, Mallorcy a Slovenska, ale i moravské Strážnice či místní kolektivy z Ostravy a okolí. Vystupující budou po dobu pěti dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, v městských ulicích, ale i na klimkovické lázeňské kolonádě, Slezskoostravském hradě či v domovech pro seniory. V pondělí se rozezní folklorní melodie nejprve při průvodu napříč centrem města Ostravy, následně na zahajovacím koncertu na Masarykově náměstí. V úterý soubory zavítají na náměstí Ostrava-Jih. Ve středu se bude zpívat a tančit v Ostravě-Mariánských Horách na Mariánském náměstí a večer v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek roztančí soubory průvodem porubskou Hlavní třídu a následně vystoupí vedle kruhového objezdu.

  

Poslední den festivalu se mohou diváci těšit na vyvrcholení v podobě tří koncertů na hradě ve Slezské Ostravě. Nejprve se na Slezskoostravském hradě představí dětské soubory, následně vypukne koncert s názvem Pocta Janu Rokytovi, v rámci kterého vystoupí nadžánrová kapela Ensemble FLAIR a zatančí spolupořadatel festivalu Soubor lidových písní a tanců Hlubina. V 18 hodin pak začne závěrečný festivalový koncert dospělých kolektivů.

  

V rámci festivalového programu soubory zavítají také do domovů pro seniory nebo centra pro osoby se zdravotním postižením. Tanečníci letos nabídnou program seniorům v domovech Sluníčko a Slunečnice. Dále navštíví i Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

  

Přesný program naleznete na stránkách festivalu: www.fbho.cz.