Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Hobiti bydlí v Příbrami!

Hobiti bydlí v Příbrami!

Léto v Příbrami bude zase o něco příjemnější. V areálu Nového rybníka byla vybudovaná zbrusu nová hobití vesnička s posezením. Malí návštěvníci budou moci pro svou zábavu využít celkem 4 hobití domečky. Rodiče na ně snadno dohlédnou z dřevěných laviček a nikdo se nemusí bát, že by se spálil na přímém slunci. Vše se nachází v příjemném stínu vzrostlých stromů.

Hobití vesnička vznikla v rámci revitalizace areálu Nováku, která už je hotová, voda v rybníku je napuštěná, osvěžující a čistá. Okraj rybníka tvoří umělá mělčina osázená vodními rostlinami, která by měla přispět k udržení čistoty vody. Ze břehu je možné se dostat na ostrůvek po nově rozšířené lávce a nově se do vody snadno dostanou i imobilní návštěvníci areálu.

Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. V areálu najdete kromě krásného prostředí rybníka a širokých prostor pro odpočinek tak skluzavky, minigolf, letní kino, skatepark, vodní hřiště pro děti, Rákosníčkovo hřiště, vzduchové trampolíny, workout hřiště, půjčovnu sportovního vybavení, inline dráhu a další zábavné prvky.

Více na www.pribram.cz nebo https://szm.pb.cz/

Text: Jirka Svoboda