06:00 - 12:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Královský advent na Svojanově až do Vánoc!

Královský advent na Svojanově až do Vánoc!

Přijeďte si v době předvánoční pro inspiraci na hrad Svojanov na Svitavsko. Speciální prohlídky svátečně vyzdobené památky jsou na programu až do Vánoc. Nebude chybět ani divadlo a sváteční pokrmy.

  

Ti, kdo se přijedou na Svojanov vánočně naladit, se dozvědí, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jaké se k nim váží zvyklosti. Průvodci budou vyprávět o tradicích, provedou návštěvníky svátečně vyzdobeným hradem. Nebude chybět ani stromeček, dárky pod ním a samozřejmě ani sváteční pečivo, které hrad provoní. Adventní prohlídky s vyprávěním o tradicích jsou naplánované na všechny adventní víkendy od 26. 11. 2022 do 18. 12. 2022.

  

Vánoce jsou o narození Ježíška. Ani na hradě nemůže chybět připomínka tohoto známého vánočního příběhu. S představením Legenda o Hvězdě přijede se svým divadlem Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček. Vánoční povídání pro malé i dospělé o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy, je naplánované na sobotu 3. 12. 2022 od 15 hodin v domě zbrojnošů.

  

Na třetí adventní víkend, tedy na 10. a 11. 12. 2022, je nachystaná vánoční hostina. Perchty von Bladen přímo v hradní kuchyni připraví a představí sváteční krmi, která v dobách minulých nesměla chybět na žádném svátečním stole. Které pokrmy to budou, se výletníci dozvědí na prohlídkovém okruhu A.

  

Zdroj: Hrad Svojanov