MENU

MUŽ ROKU 2020 POMÁHÁ JAKO DOBROVOLNÍK V NEMOCNICI VE ZNOJMĚ

MUŽ ROKU 2020 POMÁHÁ JAKO DOBROVOLNÍK V NEMOCNICI VE ZNOJMĚ

David Kremeň, devětadvacetiletý rodák z Miroslavi, je policista sloužící v Moravském Krumlově. V prosinci loňského roku získal titul Muže roku 2020. Soutěž probíhala v Náchodě za přísných hygienických opatření. Už tam se svěřil, že by rád pomáhal druhým. Jako policista měl mnoho příležitostí. Zapojil se například do projektu, zaměřujícího se na boj proti domácímu násilí. Nyní se navíc přihlásil jako dobrovolník na výpomoc do Nemocnice Znojmo. V minulém týdnu nastoupil na ARO, aby pomohl s péčí o pacienty s COVID-19. 

 

Na covidové oddělení se David Kremeň rozhodl nastoupit po výzvě o pomoc. Zástupce vedoucího policejního oddělení přišel za svými zaměstnanci s dotazem, zda má někdo z policistů zájem nastoupit jako dobrovolník do nemocnice. Lékaři a zdravotní personál je maximálně vytížený a vítá každou pomoc. Kremeň byl jediný, kdo se přihlásil. Mnoho kolegů mělo obavy kvůli riziku, které by podstoupili vůči svým rodinám. „Pro mě je to přirozenost, pomáhat lidem. Práce je pro zdravotníky i po fyzické stránce velmi náročná. Jsem rád, že mohu být nápomocen, “ prozradil Kremeň.

 

Při práci přitom využívá částečně zkušeností z policejní práce. I tady je důležitá psychická odolnost. Setkává se s mnoha vyhrocenými situacemi. Navíc služby ve zdravotnictví bývají dlouhé. Pracovat na ARU ve znojemské nemocnici by měl David Kremeň měsíc. Už nyní ale uvažuje, že pokud bude třeba, zůstane po ruce zdravotníkům déle. Na otázku, co ho nejvíc při práci v covidovém oddělení překvapilo, odpověděl: „Nejvíc mě překvapil věk pacientů. Už to dávno nejsou jen lidé v důchodovém věku. Člověk si tu uvědomí, že tam klidně může skončit také.“