Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 06:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

NÁVŠTĚVA RÁDIA BLANÍK – JITKA ZELENKOVÁ

NÁVŠTĚVA RÁDIA BLANÍK – JITKA ZELENKOVÁ

Milou nedělní návštěvou byla zpěvačka Jitka Zelenková. Přišla si popovídat s naším moderátorem Jirkou Fröhlichem hodinu před polednem.

 

Mimo jiné také představila svoji novou písničku Vincent, která je na světě teprve pár dní. Prý to není úplně nová písnička, jde o velmi známý hit "Starry Starry Night". (písnička sahá až do roku 1889, v roce 1972 ji nazpíval Don McLean). V české verzi ji známe také od Pavla Bobka. Což Jitka Zelenková přijala jako výzvu. 

„U mě je to docela známé, že sahám do zahraničních písniček velmi ráda. Do věcí, které vybízejí k tomu, aby se udělali znova. A je to hodně kvůli textům. V tomto případě Vincenta nádherný český text napsal Zdeněk Rytíř. Mě napadlo tuhle písničku udělat znova v nové verzi a úplně jinak. Když já sahám po těch věcech, tak si dávám záležet na tom, aby to bylo prostě jinak než v těch původních verzích. Což samozřejmě se může líbit a taky nemusí. Ale pro mě to je výzva. Především jde o překrásný český text Zdeňka Rytíře. A také jsem si nechala k tomu udělat klip, který je animovaný a myslím si, že by se mohl líbit.“

  

Jitka Zelenková zavzpomínala i na Karla Gotta. Zlatého slavíka doprovázela nejen jako vokalistka 14 let a řekla, že to byla úžasná doba. Karel Gott byl pracovitý, všechno obětoval kariéře, ale také se uměl narodit ve správné době.  

Pokračuje Jitka. 

„A se správným jménem. Takhle bych to řekla. Myslím si, že jsem zažila opravdu tu zlatou éru Karla Gotta. Kapela hrála jak z partesu, byla krásná aranžmá. Karel zpíval fantasticky, zpívaly se príma věci, ale hlavně…když se začali dělat ty pravidelné čtvrtletníky ve Slaném, tak se toho chopil v roce 1973 Jan Roháč, režisér, skvělá osobnost a vynikající režisér, který právě tyhle pořady dělal prostě dokonale. Dneska se už takové pořady netočí, a to si myslím, že je docela škoda. Samozřejmě je jiná doba a mladí lidé už dneska se vůbec na televizi nedívají, nebo jí vůbec nemají.