MENU

ONDŘEJ MORAVEC DNES KONČÍ HVĚZDNOU KARIÉRU

Jeden z nejúspěšnějších biatlonistů naší historie pověsí v Novém Městě na Moravě symbolicky malorážku na hřebík.

Právě na domácí půdě ve Vysočina Aréně absolvuje svůj poslední závod ve Světovém poháru. Kvůli pandemii koronaviru to však bude bohužel bez diváků. Na pohárové finále do Östersundu už s týmem neodcestuje.

Šestatřicetiletý závodník má za sebou skvělou kariéru. Ve Světovém poháru debutoval v lednu 2003 a od té doby patří k naprosté české špičce.

Celkem čtyřikrát se zúčastnil ZOH a má za sebou dvanáct účastí na mistrovství světa. Ze závodů si odnesl cenné trofeje. Z olympiád má dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Tři medaile na jediných hrách předtím z českých sportovců získali pouze Ladislav Vácha, Emil Zátopek, Věra Čáslavská a Martina Sáblíková. Šest cenných kovů má pak ze světových šampionátů – nejcennější zlatou získal v roce 2015 ve smíšené štafetě na mistrovství světa v Kontiolahti.

Velké úspěchy má pak za sebou i ve Světovém poháru – první medaili získal v roce 2012 v Pokljuce ve stíhacím závodě. Od té doby byl celkem 21x na stupních vítězů.

Ondřej Moravec a český biatlon – to bylo skoro dvě dekády neodmyslitelné spojení. Po loňském odchodu Michala Šlesingera tak fanouškům naposledy zamává další velká legenda.