MENU

OPAVŠTÍ UMĚLCI OBSADILI CENTRUM OLOMOUCE

OPAVŠTÍ UMĚLCI OBSADILI CENTRUM OLOMOUCE

V Olomouci se představí svými díly průběžně 25 opavských umělců. Jejich díla jsou k vidění například ve výkladních skříních uzavřených obchodů, na reklamních plochách nebo ve vitrínách. Cílem projektu je zprostředkovat setkání s výtvarným uměním i mimo galerijní prostor.

 

Pod projektem jsou podepsány olomoucké nezávislé galerie. K prezentaci děl se letos připojila také místa ve veřejném prostoru, která běžně k tomuto účelu neslouží, například výkladní skříně uzavřených obchodů, reklamní CLV plochy nebo vitríny kina. Počet uměleckých instalací se tak oproti minulým ročníkům znatelně navýšil. Většina výstav bude k vidění do konce května.

 

Seznámit se s tvorbou umělců a umělkyň, kteří se v Opavě narodili, studovali, nebo zde žijí, se mohou Olomoučané seznámit při procházce městem díky výstavnímu projektu s názvem XY-Procházka výstavami, který se letos koná pošesté.

 

Všechny výstavy jsou instalovány ve veřejném prostoru Olomouce tak, aby je bylo možné navštívit i v omezených podmínkách. Tvorbu opavských umělců si mohou najít lidé i cíleně, interaktivní mapu, audio průvodce, všechny zastávky, umělce a anotace výstav naleznou na www.xyolomouc.com. Výstavní projekt se soustředí na propojení široké olomoucké veřejnosti s místními galeriemi a uměleckou scénou vybraného města. V minulosti byli prezentováni umělci z Brna, Ostravy, Ústí nad Labem, Zlína a Bratislavy.