12:00 - 17:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Park Boheminium nově i s koňmi

Park Boheminium nově i s koňmi

Mariánské Lázně se chtějí v letošní sezoně zaměřit především na rodiny s dětmi. Lákadlem má být především čtvrtý největší park miniatur v Evropě – Park Boheminium.

Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek. Početnou rodinu miniaturních modelů známých staveb rozšíří tři noví členové. Model kostela Božího Těla v Gutech, továrna na hudební nástroje Bohland a Fuchs z Kraslic nebo zámek v Lednici. Miniatura lednického zámku je vlajkovou lodí letošní sezony a patří k největším modelům v areálu.

Tím výčet novinek zdaleka nekončí. Od června Park Boheminium nabídne unikátní atrakci. Nejmenší živé koně na světě. Mají výšku pouhých 75 cm v kohoutku. Jedná se o velmi vzácné plemeno Miniature Horse, které rozhodně není jednoduché opatřit. Mariánské Lázně jsou tak jediným místem v Česku, kde budou tyto koně volně k vidění. Koníci budou bezesporu velmi vyhledávanou atrakcí. Určitě se budou vyjímat na vašich rodinných fotografiích.

Návštěvníci se dále mohou těšit na zrekonstruované dětské hřiště, více laviček v areálu nebo animační programy pro děti. Více na www.boheminium.cz

 Text: Jirka Svoboda