15:00 - 18:00
Pohodové české rádio
MENU

Prázdninový krajánek - JIHOČESKÉ ZÁMKY

Prázdninový krajánek - JIHOČESKÉ ZÁMKY

Prázdninový krajánek Pepa Černý měl dnes opravdu napilno. Své putování začal na pohádkovém Zámek Červená Lhota, který je momentálně bez vodní hladiny, která by ho obklopovala. Další zastávkou byl Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, kde na vás čekají tři prohlídkové okruhy. Pak zavítal na Kamenice Nad Lipou - Zámek, kde mají anglický park s 800 let starou lípou a na závěr cesty se zastavil kousek od Dolní Světlé u Pacova na dětský tábor. Vezl tam 7,5 kilovou šunku Le&Co pro výherkyni Báru. Gratulujeme!
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

PREROST_A_SKODA

Červená Lhota 
Přesto, že je pohádkový zámek Červená Lhota vodní, vodu tam v těchto dnech nenajdete. Pokud to počasí dovolí, bude do konce léta opět zámek obklopovat ze všech stran. Na kráse to zámku ale neubírá. Mají otevřeno každý den, kromě pondělí, a na všechny návštěvníky čeká klasický okruh, navíc doplněné o některé novinky. Během prohlídky se, mimo jiné, dozvíte také pověru o vzniku zámeckého názvu. 

Živý vstup: 

Zámek Jindřichův Hradec 
Jeden z nejrozsáhlejších památkových komplexů najdete v Jindřichově Hradci. Nádherné arkády na třetím nádvoří, Černá věž nebo renesanční Rondel jsou jen hrstkou toho, co na hradě a zámku můžete vidět. Pro návštěvníky jsou připravené tři okruhy, kde se díky milým průvodcům dozvíte nejen o historii památky, ale i zákulisní příběhy z dávné historie, kterých rozhodně není málo a stojí za to!

Živý vstup: 

Zámek Kamenice nad Lipou 
Okolo zámku najdete krásný anglický park s lípou starou až 800 let. Samotný zámek nabízí návštěvníkům 2 okruhy, včetně zajímavého sklepení nebo několika výstav Uměleckoprůmyslového muzea, který památku spravuje. Uvidíte zde třeba expozici uměleckého kovářství, sbírku hraček a spoustu dalšího. Vedle najdete i krásný zámecký rybník. 

Živý vstup:

Předávání Šunky 
Prázdninový krajánek dnes zavítal kousek od Dolní Světlé u Pacova za poměrně velkou skupinkou. Šunku od firmy Le&Co totiž vyhrála posluchačka Bára, která je vedoucí na dětském táboře. Tématem tábora je Harry Potter a údajně si výhru vykouzlili. Večer dají šunku na oheň, budou si povídat a hrát na kytaru. Až nám bylo líto, že jsme se nemohli zdržet déle. Gratulujeme! 

Živý vstup: