12:00 - 15:00
Pohodové české rádio
MENU

Prázdninový krajánek - MORAVA

Prázdninový krajánek - MORAVA

Moravo, Moravo… To si dnes prozpěvoval PRÁDZNINOVÝ KRAJÁNEK Rádia Blaník Pepa Černý. Právě tam dnes zamířil. Nejprve navštívil Elektrotechnické muzeum Třebíč, které vás poučí i pobaví. Nemohl minout ani Moravský kras, který tvoří více než tisíc jeskyní. Další zastávkou byl Křtiny Barokní Kostel, který je významným poutním místem. A nakonec ještě navštívil Westernové Městečko Boskovice, kde letos přichystali velkolepou show Vinnetou.
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO. A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

PREROST_A_SKODA

Ekotechnické centrum Třebíč 
Kdo se chce něco dozvědět zábavnou formou,  třebíčské centrum vědy je tou správnou volbou. Expozice se například věnují elektřině a teplu, které jsou o tom, jak vše vzniká. Uvidíte parní stroje, historické originální motory a dozvíte se třeba i jak putuje elektřina vedením. Jedna z expozic je věnovaná i obuvi, její výrobě i historii. A minout rozhodně nesmíte projekční kouli, díky které se zase dozvíte vše o planetách.  

Moravský kras 
Více než tisíc jeskyní, dno propasti Macocha nebo archeologická naleziště. V Moravském krasu je toho opravdu hodně k vidění! V Balcarce nebo Kateřinské jeskyni uvidíte krápníkové útvary, v Punkevních jeskyních zase můžete plout na člunu a dozvíte se něco o pravěké historii,  krvavé legendě Býčí skály i co se v jeskyních dělo během 2. světové války. Moravský kras je navíc obklopený nádhernou přírodou, která rozhodně stojí za procházku. 

Zámek a kostel Křtiny 
Křtiny jsou významným poutním místem v celé Evropě. Ukrývá v sobě totiž tzv. Perlu Moravy. Už ve středověku na tomto místě stály dva kostely, ale roku 1728 areál zažil velkou přestavbu. Nejznámější barokní stavitel Jan Blažej Santini na tomto místě vytvořil monumentální chrámHned vedle najdete také krásný zámek, kde je možné se ubytovat i dobře najíst. Kostel je otevřený celoročně, stejně tak jako hotel a restaurace zámku. 

Westernové městečko Boskovice 
O celodenní zábavu se vám postará Westernové městečko, jehož atmosféra vás naprosto pohltí. Na místě si můžete půjčit kostým jako cowboy nebo indián, zajít si do kovbojské restaurace, půjčit si kozu, střílet z luku nebo rýžovat zlato. Shlédnout můžete několik představení v autentickém prostředí, včetně zcela nového Vinnetou, kde se v areálu starého lomu sejde přes 40 herců a jde o jedinečnou podívanou. V městečku se můžete také ubytovat,  a věřte, že se vám nebude chtít odejít.