Rádio Blaník
Rádio Blaník
22:00 - 05:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek - PRAHA
Dnes poprvé vyrazil na své cesty PRÁZDNINOVÝ KRAJÁNEK RÁDIA BLANÍK. Začal v Praze na Staromáku, kousek od Orloje. Zjistil jak vám jedna noc v hotelu může otevřít celé město. Pak už se prošel po Karlově mostě, který nyní není přecpaný turisty, takže si ho můžete vychutnat na plno. Při zastávce v Prague City Tourism mimo jiné zjistil, jak si užít Prahu z průvodcem i po vlastní ose a že všechny informace se dají získat v informačních centrech Na MůstKu a na Staroměstské radnici. Poslední zastávkou byla Botanická zahrada Praha v Troji, kde mají několik expozic, Japonskou zahradu a unikátní skleník Fata Morgana. Zkrátka, naše hlavní město nabízí nepřeberné množství výjimečných prázdninových zážitků. Rozhodně stojí za návštěvu. 😊
🔵Velké poděkování patří Přerost a Švorc AUTO za zapůjčení vozu Škoda Superb, stejně jako ŠKODA Česká republika a partnerem projektu je Prague City Tourism
 
LOGA_PRAHA
 
Staroměstské náměstí

Prázdninový krajánek Rádia Blaník začal svou letošní štaci v Praze, konkrétně na Staromáku!
Právě návštěva Staroměstského náměstí patří mezi povinné zastávky snad všech turistů. Teď po pandemii je náměstí poloprázdné,  ale i tak se dá každou hodinu sledovat pochod apoštolů na Orloji. To jsme si odškrtli a pak jsme s pražskou radní pro kulturu Hanou Třeštíkovou zahájili výjimečný program s názvem „Jedna noc v hotelu vám odemkne celé město.“ Co to znamená? Za každou noc v partnerském hotelu dostanete volný vstup do muzea, na památky, do Zoo a na spoustu dalších míst. Můžete tak objevovat Prahu zadarmo a navíc bez dlouhých front.

Živý vstup zde: 

Karlův most
Říká se, že když se dotknete soch na Karlově mostě, přinese vám to štěstí. Mezi nejšťastnější symbol se řadí i socha Jana Nepomuckého, u které jsme se zastavili i my. 
Nejstarší most přes Vltavu je vyhlášený pro své nezaměnitelné kouzlo a krásný výhled na Prahu. Ještě před pár měsíci byste tady potkali davy turistů a pouliční umělce. Dnes je toto místo prázdné ale rozhodně ne smutné. Původně Juditin most, který nechal po jeho zničení obnovit Karel IV. zdobí 30 soch světců a z obou stran je zakončený věžemi. Naším cílem byla socha Jana Nepomuckého, kterého nechal z mostu shodit Václav IV. Legenda praví, že když to udělal, spadl do vody jeden mostní oblouk a při každé opravě se znovu, přesně o půlnoci,  opět sesunul. To měla vyřešit smlouva s peklem, která ďáblovi slíbila duši toho, kdo po mostě za úsvitu projde jako první. Bát se ale nemusíte, na mostě už nestraší, naopak. Říká se, že když se dotknete některých soch a vyslovíte přání, splní se!

Živý vstup zde: 

Prague City Tourism
Myslíte si, že Prahu znáte dobře? Prague City Tourism vás přesvědčí o opaku. Naše hlavní město totiž v sobě skrývá spoustu malých uliček, zastrčených zahrad, ale i památky mimo turistické trasy a stále je co objevovat. Domovní znamení, pražské pasáže nebo kouzlo Karlína či Vinohrad. V Prague City Tourism pro letošní sezónu rozšířili nabídku nejen pro všechny české rodáky a nově si můžete Prahu projít s průvodcem, ať už s rodinou nebo přáteli. Všechny vycházky jsou teď navíc s 20% slevou! A pokud chcete znát všechna tajemství hlavního města sami, pak nepromeškejte možnost stát se průvodcem! Kurzy začínají v říjnu 2020. Přihlaste se a ukažte Prahu po svém! Všechny informace o městě navíc najdete i v informačních centrech Na Můstku a na Staroměstské radnici.

Živý vstup zde: 

Botanická zahrada
Posledním místo, které pro dnešek zakončilo první výjezd Prázdninového krajánka byla Botanická zahrada hl. města Prahy. Tady najdete několik expozic, vinici sv. Kláry, Japonskou zahradu a unikátní skleník Fata Morgana. Pražská Botanická zahrada je skvělým místem pro odpočinek. Dnes tu navíc slavnostně otevřeli novou výstavu jehličnanů a my jsme u toho nemohli chybět! V zahradě, která má 30 hektarů, toho najdete ale mnohem víc. Takovou raritou je již zmiňovaný skleník Fata Morgana, který měří 130 metrů a při jeho návštěvě se ocitnete v tropické přírodě, ať je venku jakkoliv. Zahrada slouží jednak jako zdroj poznávání krásné flóry ze všech koutů světa, ale i jako vědecké pracoviště. Navíc tam momentálně kvetou nádherné levandule. Ve spojení s vínem ze zdejších vinic, dekou a výhledem na stověžaté město se jedná o výjimečný zážitek. 

Živý vstup zde: 

LOGA_PRAHA