MENU

Prázdninový krajánek - PRAHA

Prázdninový krajánek - PRAHA

Jeden den pro návštěvu Prahy nestačí, a tak se do našeho hlavního města dnes opět vrátil Prázdninový krajánek Rádia Blaník Pepa Černý.
Zašel do Prague City Tourism, kde vám dají spoustu tipů, co navštívit. Poté už zamířil na Pražský hrad, který je největším hradním komplexem na světě. Další skvělou atrakcí města je Lennonova zeď (John Lennon Wall), která je jedním z nejfotografovanějších míst Prahy a nakonec navštívil Židovské muzeum v Praze - Jewish Museum in Prague, které se může pochlubit nejrozsáhlejší sbírkou židovského umění na světě.
Krajánek objel všechna tato místa krásným autem od Přerost a Švorc AUTO. A zítra vyrazí na další cesty.
INTERAKTIVNÍ MAPU NAVŠTÍVENÝCH MÍST SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE: http://krajanek.radioblanik.cz/

LOGA_PRAHA

Prague City Tourism
Praha, to nejsou jen památky a muzea, ale i příroda. A právě o těch nejzelenějších místech přímo v centru jsme se dnes bavili s Jarkou Novákovou z Prague City Tourism.  Za návštěvu stojí určitě Vyšehrad nebo třeba Petřín.
Poznávání hřbitovů patří mezi turistický fenomén, a dnes byla řeč i o těch, která už dávno nejsou pietním místem ale mají historickou nebo duchovní hodnotu. Pozveme vás tedy opět na Vyšehrad nebo na Břevnovský hřbitov, kde odpočívá hned několik slavných osobností.
Živý vstup: 
 
Pražský hrad
Podle Guinnessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším hradním komplexem na světě. Tento symbol českého státu je jak kulturní památkou, tak i jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí. 
Hrad byl založen někdy kolem roku 880 knížetem Bořivojem a je zapsaný i na seznamu UNESCO. Bez návalu zahraničních turistů máte jedinečnou příležitost si tento jasný cíl mnoha návštěvníků z celého světa prohlédnout v klidu a bez front. 
Živý vstup: 
 
Lennonova zeď
Na pražské Kampě najdete Lennonovu zeď - jedno z nejfotogeničtějších míst v Praze. Dříve zde lidé vyjadřovali názory a protesty proti komunistickému režimu, a tak zeď byla několikrát zabílena.
Po vraždě Johna Lennona tu vznikl fiktivní hrob. I dnes se stěna každý den proměňuje novými texty a malbami a každý tu může zanechat nějaký vzkaz na téma lásky a míru. 
Živý vstup: 
 
Židovské muzeum v Praze
Muzeum sídlí v několika budovách na pražském Josefově a jedná se o nejnavštěvovanější židovské muzeum na světě a nejnavštěvovanější místo v Praze. Pyšnit se mohou také nejrozsáhlejší sbírkou židovského umění a judaik na světě.
Otevřeno mají každý den až na sobotu a lístek platí jeden týden. Součástí vstupného je prohlídka Maiselovy, Pinkasovy, Španělské, Staronové nebo Klausovy synagogy, starého židovského hřbitova nebo obřadní síně.
Živý vstup: